Ana Sayfa / Genel / YILIN EN İYİ EKONOMİSTİ

YILIN EN İYİ EKONOMİSTİ

Elif Yıldız Kıratlı Ekonomi alanında yaptığı çalışmalardan dolayı “ Yılın en iyi ekonomisti” seçildi. İstanbul üniversitesi işletme Fakültesi ve Uludağ Üniversitesi iktisat fakültesini bitirdi Londra Üniversitesi’nde ekonomi masterını tamamlayan Elif Yıldız Kıratlı “Ekonomik gelişim ve Türkiye örneği” ( 1986-1999) adı altında yayınladığı tezi ile ekonomi doçenti unvanı aldı.

Türkiyenin ilk kadın Blokchcain mali veri saklama ve raporlama uzmanı olan Elif Yıldız kıratlı

“Blockchain’in henüz yeni bir kavram olmasından dolayı literatürde eksiksiz ve doğru tanımı bulmak oldukça zor. Dünyada Blockchain’i; “Herkesin program yükleyebildiği, programların kendiliğinden yürütülebildiği, her programın mevcut ve önceki durumlarının her zaman herkes tarafından görülebildiği ve üzerinde çalışan uygulamaların kriptolojik olarak güvence altına alındığı sihirli bilgisayardır.” şeklinde tanımlayan Elif Yıldız Kıratlı, ekonomi ve blockchain teknolojisi alanda yaptığı çalışmaları ve başarıları ile tanınmaktadır.

Sayfa Bulunamadı

Japon devinden rekor işten çıkarma! Merkez gelişmekte olan ülkeler ve Avrupa…

Japon otomotiv devi Nissan, Reuters'ın Kyodo News'a dayandırdığı haberine göre 20 bin çalışanıyla yollarını ayırabilir. Markanın en işten çıkarmalar için Avrupa'ya ve gelişmekte olan ülkelerdeki kadrolarına odaklandığı da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir