Ana Sayfa / Otomobil / Yerli otomobil fabrikası için kazma vuruldu! İşte tarih

Yerli otomobil fabrikası için kazma vuruldu! İşte tarih

27 Aralık bugünü tanıtımı gerçekleştirilen türk mali oto amaciyla çalışmalar bütün hızıyla ayni ritimde devam ediyor. 2022 seneninde yollara çıkması beklenen otomobilin üretileceği fabrika amaciyla ÇED raporunun alındığını ve taban etütlerinin gerçekleştirildiğini size duyurmuştuk. türk mali oto fabrikası amaciyla asagi yapı işlemleri tamamlandı.

Yerli oto fabrikası amaciyla arazide çalışmalar sürüyor!

Yenişafak gazetesi tarafından paylaşılan habere göre, 18 ay içinde inşaatı bitirmesi tasarilanan fabrikanın elektrik, su ve doğal gaz benzeri gereksinim duyulan altyapısı hazır vaziyete getirildi. Bursa’nın Gemlik kazasinda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 4 milyon metrekarelik alanın tek milyon metrekarelik bölümüne inşa edilecek fabrika amaciyla yıkım çalışmaları da başladı. Fabrikanın kurulacağı alanı hazır vaziyete getirmek amaciyla askeri arazide bulunun yapılar yıkılıyor.

Arazinin denize sıfır olması hatri sayilir büyüklükte tek avantajı beraberinde getiriyor. Arazinin derhal yanı başındaki liman sayesinde üretilen araçların sevkiyatlarının, gemiler ile kolayca gerçekleştirilebileceği düşünülüyor. Şehir merkezine 10 dakika mesafede bulunana arazinin Osmangazi Köprüsü’ne mesafesi ise takriben 60 km.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank geçtiğimiz günlerde fabrika amaciyla yaptığı izahta esas atma tarihi ile alakalı hatri sayilir büyüklükte tek aksaklığın ön görülmediğini ve en çok ani çok hafta sarkma yaşanabileceğini dile getirmişti. Bu kapsamda esas atma merasiminin Haziran ayında gerçekleştirilmesi ön görülüyor.

bursagemliktoggYerli Otomobilyerli oto fabrikası

Sayfa Bulunamadı

Elektrikli FIAT 500e Fransa’da tanıtıldı

İtalyan oto üreticisi FIAT, Fransa’da düzen ettiği lansmanda elektrikli FIAT 500e modelini tanıttı. Fransa’daki tek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir