Ana Sayfa / Genel / Yeni Jazz ile yolcularınız güvende!

Yeni Jazz ile yolcularınız güvende!

Honda’nın ‘Elektrik Vizyon Stratejisi’ kapsamında oluşturulan “e:Technology” markası altında e:HEV logosunu taşıyan evvel model var olan Jazz, tertemiz güvenlik donanımı ile Avrupa’nın en emniyetli otomobillerinden biri olmayı hedefliyor. Honda’nın yolcu güvenliğine verdiği ehemmiyeti yansıtan tertemiz hibrit Jazz, Avrupa’da sınıfında ortada sema yastığını standart olarak sunan tek model olarak güvenlik teknolojileri ile alakalı iddiasını alana koyuyor. Honda Jazz, tertemiz tepkisiz güvenlik özelliği, kapsamı geniş güvenlik nitelikleri ve sürüş destek sistemleri ile sınıfında rakiplerinden ayrışıyor.

YENİ sema YASTIĞI SİSTEMİ

Jazz’da bulunan tertemiz ön ortada sema yastığı, sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılarak yolcu güvenliğini üst düzeye taşıyor. tertemiz Jazz’daki 10 sema yastığından biri var olan ve sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilen bu tertemiz sema yastığı, istikametten çarpışma hatıranda sürücü ile yolcu arasındaki direk teması önlüyor ve çarpma tesirinin azalmasını sağlıyor.

Eklenen tertemiz güvenlik donanımında, sema yastığının açılma esnasında maksimum savunma sağlaması ve doğru açılması amaciyla sema yastığını tek yay şeklinde sürücünün etrafına yönlendiren üç bağlantı ipi yer alıyor. tertemiz ön ortada sema yastığı, çarpışma hatıranda iki tarafın özelliğiyle ahenk içinde çalışıyor.

Gelişmiş etkin güvenlik teknolojileri standart

Yeni dahada geniş açılı ve dahada çok çözünürlüklü kamera, çok Emelli kameranın ve evvelki kuşak Jazz’daki Şehir İçi etkin Fren Sistemi (CTBA) sensör kurulumunun yerini alıyor. tertemiz kamera; aracın yollar dışına çıktığını, yaklaşmakta var olan tek aracı veyahut sinyaller faal olmadığında aracın şerit değiştirdiğini tespit etme dahil dahada geniş tek alanı ve dahada çok sürüş koşulunu tanımlayabiliyor. Kamera aynı zamanda devamlı net tek görüş amaciyla buğulanmayı da önleyebiliyor.

Honda SENSING Bir hayli teknolojiyi içerisinde barındırıyor. Aydınlatması olmayan yollarda yayaları da tespit etmek amaciyla gece kullanım nitelikleri dahada da geliştirilen Çarpışma Önleme Fren Sistemi kavşaklarda dönüş yaparken karşıdan tek araç gelmesi seklinde sürücüyü uyarıyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi sürüş hızını öndeki araca göre ayarlarken aynı zamanda düşük hız sürüşlerini de destekliyor. Şerit Takip Sistemi 72 km/s ve üzerindeki hızlarda kent içinde, şehirlerarası yollarda ve çok şeritli otoyollarda sürüş güvenliğini desteklerken Yoldan Çıkma Önleme Sistemi, aracın asfalt dışına çıkması, yaklaşmakta var olan tek araç olması veya
sinyaller faal olmadığında aracın değişik tek şeride geçmesi seklinde sürücü uyarıyor.

Trafik İşareti Tanımlama Sistemi trafik işaretlerini tanımlıyor ve bunları gösterge panelinde görüntülüyor. Hız sınırı ve Girilmez trafik işaretlerini tanımlayan sistem gösterge panelinde aynı anda iki işareti ani gösterebiliyor. Akıllı Hız Sabitleme Sistemi ise aracın hızını sistemin tanımlamış olduğu hız sınırı işaretine göre ayarlıyor. Algılanan Hız sınırı İşareti o anki sürüş hızından dahada düşük ise sistem evvel sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarıyor ve derhal peşinden aracın hızını düşürüyor.

Otomatik uzunca Far Yardımcısı 40 km/s ve zerindeki hızlarda yollar ve sürüş koşullarına bağlı olarak uzunca farları otomatik olarak etkinleştiriyor ve devreden çıkartıyor. art Çapraz Trafik ikazı ile desteklenen Kör Nokta Bilgi Sistemi Executive donanım düzeyinde standart olarak sunuluyor.

Sayfa Bulunamadı

Emre Rothzerg Yönetiminde “Rothzerg Ajans” Kuruldu

Avustralya, Melbourne’de dijital alanda başarılı işle imza atan Emre Rothzerg, başarılarını tüm dünyaya taşıyor. 17 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir