Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

Katlanabilir telefonlar 2019 yılında hayatımıza girmeye başladı. Samsung Galaxy Fold ile başlayan macera, Huawei Mate X ve Motorola Razr ile devam etti. Uzun süredir katlanabilir telefon geliştirdiği haberleriyle anılan Çinli akıllı telefon ve elektronik üreticisi Xiaomi ise sessizliğini 2021 yılında bozacak gibi görünüyor.

Xiaomi 2021 yılında üç farklı katlanabilir telefon piyasaya sürebilir

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan DisplaySearch‘in Baş Analisti Ross Young tarafından Twitter’da yapılan paylaşım, Xiaomi’nin 2021 yılında katlanabilir telefon pazarına 3 farklı modelle gireceğine işaret ediyor.

Bu paylaşıma göre, Galaxy Fold gibi içe katlanan, Mate X gibi dışa katlanan ve son olarak Motorola Razr gibi dikey katlanan üç farklı akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir.

xiaomi katlanabilir telefon, katlanabilir telefon, katlanabilir akıllı telefon

Ross Young’un yaptığı bu sızıntı dışında, Ekim ayında da, MIUI 12 dosyaları içinde de katlanabilir telefonlarla alakalı bilgilere rastlanmıştı. Eylül ayında ise, Twitter üzerinde Xiaomi olduğu iddia edilen üçe katlanan bir telefon görüntüsü sızdırılmıştı.

xiaomi katlanabilir telefon, katlanabilir telefon, katlanabilir akıllı telefon

Xiaomi aslında katlanabilir ekran teknolojisi için ilk örneklerin ortaya çıktığı 2019 yılından beri bu teknolojiyle yakından ilgileniyor. Samsung Galaxy Fold hem de Huawei Mate X gibi örneklerin yüksek fiyatlar a sahip olması ise pazarın rekabetçi olmasını engelliyor.

Akıllı telefon dünyasında fiyat performans odaklı olan Xiaomi’nin bu üç ayrı modelle katlanabilir telefon pazarında fiyatları aşağıya çekebilir.  Ancak katlanabilir ekran teknolojisinin hali hazırda çok pahalıya mal olması, fiyat bandının aşağılara inmesini engelleyebilir.

huawei mate xkatlanabilir telefonkatlanabilir telefon modelleriSamsung Galaxy FoldXiaomi katlanabilir telefon

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir