Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Xiaomi ekran altı kameralı telefonlar için tarih verdi!

Xiaomi ekran altı kameralı telefonlar için tarih verdi!

ZTE Axon 20 5G’nin ekran altı kamera teknolojisini kullanan ilk telefon olacağını sizlere duyurmuştuk. Bu telefonun tanıtımına birkaç gün kalırken, Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi için geliştirmiş olduğu üçüncü nesil çözümü tanıttı.

Xiaomi ekran altı kamera için tarih verdi!

Xiaomi’nin başkan yardımcısı Weibo hesabında yaptığı paylaşımda, şirketin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi için seri üretime hazır olduğunu belirterek teknolojinin nasıl çalıştığını gösteren bir video yayınladı.

Xiaomi ekran altı kamera için tarih verdi!

Xiaomi geliştirdiği teknolojide kameranın olduğu bölümün normal şartlarda fark edilemeyecek seviyede olduğunu belirtiyor. Bunu sağlamak için kameranın yer aldığı dairenin üzerinde iki kat daha fazla piksele yer veriliyor. Bu sayede ekranın geri kalanıyla aynı piksel yoğunluğu ve renk doğruluğu sağlanıyor.

Tabi şu anda bu teknolojiyi çalışır halde görme fırsatına sahip değiliz. Bu nedenle Xiaomi’nin paylaştığı bilgileri doğru kabul etmekle yetiniyoruz, üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisinde çekilen fotoğraflarda görüntü kalitesinden herhangi bir ödün verilmediği özellikle vurgulanıyor.

Bu teknolojiyi kullanan telefonların seri üretimi önümüzdeki yıl başlayacak. Bu kapsamda Xiaomi Mi 11’in ekran altı kamera teknolojisi ile gelme ihtimali var.

xiaomixiaomi ekran altıxiaomi ekran altı kamera

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir