Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Xiaomi, Apple’a çattı: Şarj aleti göndermesi

Xiaomi, Apple’a çattı: Şarj aleti göndermesi

iPhone 12 amaciyla hazırlanan kutu içeriği günlerdir tartışılıyor. Apple’ın hemide kulaklığı ayni vakitte da şarj adaptörünü bundan bunun benzeri ayrı tek şekilde satmak istemesi teknoloji gündemine damgasını vurdu.

Xiaomi’den iPhone 12’nin tanıtılmasından ardindan enteresan tek atilim geldi. Twitter hesabından müşterilerine tek hatırlatma uygulamak istediğini söyleyen Çinli firma, şarj adaptörü göndermesi ile sözlü düelloyu başlatmış oldu.

iPhone 12 kutu muhtevası ile tartışmalara neden oldu

Teknoloji dünyasında birbirlerine sözlü tek şekilde sataşmayı seçenek eden teknoloji firmaları, tek vakit ardindan eleştirdiği stratejiyi kullanabiliyor. Xiaomi tarafından yapılan alakalı Twitter paylaşımında Çinli firmanın kendisinden emin olduğunu anlıyoruz.

Bundan bunun benzeri bütün iPhone yeni sezon modelleri amaciyla hazırlanan kutularda şarj adaptörü ve kulaklık olmayacak. Bu Strateji evvel olarak iPhone 11, iPhone SE ve iPhone XR modellerine uygulandı. başka iPhone yeni sezon modelleri de bunun benzeri tek uygulama elbet olacak.

iPhone 12 kutu içeriği

“Endişelenmeyin, Mi 10T Pro’nun kutusundan hiçbir şeyi eksiltmedik.” cümlesi ile Apple’a dolaysiz tek şekilde göndermede bulunan Xiaomi, 5 saniyelik tek video yayımladı. Apple bundan bunun benzeri yoluna 20W’lık şarj adaptörü ve MagSafe adli kablosuz şarj aleti ile ayni ritimde devam edecek.

Karbon salınımını yüzde 39 oranında azaltmayı hedef alan Apple, sevkiyat masraflarını da azaltmayı istiyor. Bir hayli kişiye göre Xiaomi de Apple’ın bu taktiğini kendisine göre uyarlayıp yasama geçirecek. iPhone 12 amaciyla hazırlanan kutu muhtevası dahada çok tartışılacak benzeri duruyor.

Önümüzdeki günlerde iPhone 12 ile Xiaomi Mi 10T Pro arasındaki rekabete şahitlik edeceğiz. Sizce hangi model dahada başarılı olacak? iPhone 12’nin kutusu ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

AppleiPhone 12xiaomiXiaomi Mi 10T Pro

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir