Ana Sayfa / Oyun / Xbox Series S için bir iyi bir kötü haber!

Xbox Series S için bir iyi bir kötü haber!

PlayStation 5‘in karşısına Xbox Series X ile çıkan Microsoft’un uygun fiyatlı tek konsol üzerinde dahada çalıştığı aylardır konuşuluyor. Lockhart model koduna sahip var olan bu konsolun Xbox Series S olarak adlandırılacağını duyurmuştuk.

Xbox Series S ücreti ve nitelikleri nasıl olacak?

Cihaz ile alakalı heyecan veren söylentiler alana çıkıyor. Örneğin, Xbox Series X ücretinin 200 dolar düzeyinde olacağı argüman ediliyor. Tabi, Sony’nin PlayStation 5 modellerinin fiyatını izahı bekleniyor, çünkü Microsoft’un kendisinin konsollarının dahada ahenk gösteren ücrete sahip olmasını istediği dile getiriliyor.

Eğer 200 dolar ücret etiketini görürsek, Microsoft oyun konsollarına alaka göstermeyen ama heyecan eden kullanıcılarında alakasını çekerek oldukça çok satış rakamlarına ulaşabilir. Daha önceki PlayStation anne mühendisi Matt Hargett, Twitter’da yaptığı paylaşımda konsolun 20 CU (Computer Unit) birimine sahip olacağını belirtiyor. Konsol yüzlerce oyunla ahenk gösteren olacak, ama grafik kalitesinin Full HD’nin üstüne Bir hayli çıkamayacağını söylemeliyiz.

Buna ekstradan 5 nm fabrikasyon zamani ile üretilen tek işlemciye ev sahipliği yapabilir. hemide PlayStation 5 ayni vakitte da Xbox Series X, 7 nm fabrikasyon zamani ile üretilen tek işlemciye sahip. Series X’in 5 nm mimarisini baz alıyor olması hemide performans hemide enerji tasarrufu açısından avantaj sağlıyor.

Bir başka argüman ise Series S’in taşınabilir tek konsol olacağı. Başka bir deyişle Series X ile mukayese ettiğinde çok dahada minik boyutlara sahip var olan konsolun, geliştirme zamani ayni ritimde devam ettiği amaciyla şu anda Xbox One X kasasında saklandığı argüman ediliyor. Xbox Series S ücreti amaciyla beklentiniz nedir?

microsoftoyun konsoluxboxxbox series x

Sayfa Bulunamadı

Minecraft cehennem güncellemesi detaylandırıldı

Corona virüsü nedeniyle güncellemelere ara veren oyun Minecraft cehennem güncellemesi ile karşımıza çıkacak. Güncelleme ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir