Ana Sayfa / Akıllı Telefon / WhatsApp geri adım attı haberi asılsız çıktı

WhatsApp geri adım attı haberi asılsız çıktı

Sosyal medyada başlayan ve Instagram benzeri popüler başlıca yasamsal medya platformlarında CNN kaynaklı ve Armoya çok Teknoloji CEO & Kurucu Ortaklarından Tuncay Uludağ ağzından yapılan haberler WhatsApp’ın münakaşa olusturan kararından art döndüğünü yazıyordu. Resmi kaynaklardan yapılmayan bu izahlar gerçeği yansıtmıyor. tek argüman olarak alana atılan dahada ardindan çığ benzeri büyüyen WhatsApp’ın kararından art döndüğü konusu yasamsal medyanın gündemine girdi. WhatsApp veri politikası kararı hakkında Daha art adım atmadı.

WhatsApp veri politikası kararı hali hazırda geçerli: Asılsız haberlere inanmayın!

Twitter üzerinden başlayan paylaşımlar, Instagram üzerinden de ayni ritimde devam etti. WhatsApp amaciyla alana atılan bu asılsız söylemler ise WhatsApp gruplarında da kısa müddette yayıldı. CNN International kaynaklı olduğu aktarılan ama CNN tarafında bunun benzeri tek haberin olmaması haberin asılsız olduğunu gösteriyor.

Kaynak teyidi yapmadan haberleri tek bir paylaşan web havadis siteleri ve yasamsal medya hesapları güvenirliklerini de yitirmiş oluyor. havadis doğrulamasının ehemmiyetini tek sefer dahada alana çıkartan bu olay, Yalnızca habercilerin değil aynı zamanda yasamsal medya kullanan herkesin dahada titiz olması gerektiğini kanıtlıyor.

Asılsız haberler yasamsal medyada şu şekilde karşımıza çıktı:

WhatsApp veri politikası kararı

WhatsApp tarafından kullanıcılara sunulan ve kişisel verilerin Facebook tarafında paylaşılması amaciyla onay istek eden saklılık sözleşmesi hali hazırda geçerli. Kullanıcılar WhatsApp kullanmaya ayni ritimde devam etmek istiyorsa 8 Şubat 2021 tarihine civarindan bu saklılık sözleşmesini onaylaması gerekiyor.

Yaşanan WhatsApp olaylarının derhal peşinden Instagram da WhatsApp etiketiyle paylaşılan Bir takım paylaşımlara kısıtlamalar getirdi:

whatsappWhatsApp veri politikası kararı

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir