Ana Sayfa / Tekno Haber / Ünlü sanatçı Banksy’den Black Lives Matter eseri

Ünlü sanatçı Banksy’den Black Lives Matter eseri

Protest eserleriyle tanınan sokak sanatçısı Banksy şimdi de ABD protestolarının odağında yer alan Black Lives Matter akımına katılıyor. Bildiğiniz gibi sanatçı genellikle aykırı bir tarzı benimsiyor ve korkusuzca eserlerini sokağa taşıyor. Karantina döneminde evde eserlerini yapmaya ve Instagram hesabı üzerinden paylaşan sanatçı şimdi de ABD protestoları kapsamında George Floyd’un ölümünü anıyor. İşte Banksy’den Black Lives Matter eseri!

Banksy’den Black Lives Matter eseri dikkat çekiyor

ABD protestoları gerçekten de milyonlarca kişiye ulaşmış durumda. Bu duruma sessiz kalmayan teknoloji ve oyun şirketlerinin yanında sanatçılar da destek oluyor. Bunlar arasında yer alan ve protest kimliği ile öne çıkan ünlü sanatçı Banksy Instagram hesabı üzerinden söz konusu olaylar hakkında bir paylaşım yaptı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Banksy (@banksy)’in paylaştığı bir gönderi (6 Haz, 2020, 3:30öö PDT)

Milyonlarca kişinin kısa süre içinde beğendiği Banksy’nin Black Lives Matter eserinde George Floyd’un Minneapolis polis memurları tarafından acımasızca öldürülmesini konu alıyor.  Paylaşılan eserde Amerikan bayrağının masanın üzerindeki mum ile tutuştuğu görülüyor. Masanın üzerinde yer alan çerçeveli bir fotoğraf ve çiçekler de bulunuyor.

Paylaşımda aynı zamanda yazılı bir şekilde de fikirlerini dile getiren sanatçının siyah vatandaşlara yapılan zulmü ele alırken, beyazların üstünlük tasladığını ve bu sistemin değiştirilmesi gerektiğine dair uzun bir yazı yazıyor. Banksy’nin bu eserinin tam olarak nereye çizilmiş olduğu bilinmiyor ancak sistemi çok iyi eleştirdiği kesin.

ABD protestolarıbanksybanksy abd protestolarıBlack Lives Mattersokak sanatçısı Banksy

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir