Ana Sayfa / Teknoloji / Ünlü gök bilimci, bağımlısına kötü haberi verdi! Şiddetli güneş fırtınası interneti aylarca kesebilir-işte detay

Ünlü gök bilimci, bağımlısına kötü haberi verdi! Şiddetli güneş fırtınası interneti aylarca kesebilir-işte detay

Dünyada artık teknoloji çağı yaşanıyor. Kuşkusuz ki teknoloji çağının odağındaki en mühim aktör, internet. bu erken tek bir tuşla en sevdiklerimize armaganlar aldığımız, kazanç transferlerimizi gerçekleştirdiğimiz teknolojinin nihayet harikası internetle alakalı gelen haberler iyi değil. Amerika Birleşik Devletleri‘nin mühim üniversiteleri arasında bulunan Kaliforniya Üniversitesi’nden meşhur gök bilimci Abdu Joythi, yaklaşan şiddetli güneş fırtınasının hayat genelinde web kesintilerine kapı aralayacağını savunuyor.

ELEKTRİK KESİNTİSİNE DE neden OLABİLİR

Abdu Jyothi, ‘Güneş’in Süper Fırtınaları: İnternet Kıyameti Senaryosu’ isimli tek sunum yaptı. Abdu Jyothi’nin araştırması, akım kesintisine neden var olan tek güneş fırtınası amaciyla ek tek nüansa işaret ediyor. Joythi, akım saatler veyahut günler içinde art gelse bile, toplu web kesintilerinin ayni ritimde devam ettiği tek senaryonun altını çizdi.

KESİNTİ AYLARCA SÜREBİLİR

Gök bilimci, “Beni bu konuyla alakali cidden düşündüren şey, pandemide dünyanın krizlere karşı ne civarindan hazırlıksız olduğunu görmemizdi” ifadelerini kullandı. Aylarca süreceğini olasılık ettiği bu kesintileri ‘internet kıyameti’ olarak tanım eden Joythi, “Mevcut altyapımız hatri sayilir büyüklükte ölçekli Güneş fırtınasına hazır değil” dedi.

Sayfa Bulunamadı

Twitter’da kullanıcıların paylaşımları olumsuz olarak oylayabileceği özellik için testlere başlandı-işte detay

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yapılan paylaşımlara verilen yanıtları olumlu/olumsuz olarak oylayacak bir teste başladığını duyurdu. Eğer özellik testi geçerse, kullanıcılar artık paylaşımlara olumsuz oy atabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir