Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Üç yeni Nokia akıllı telefon geliyor, işte özellikleri

Üç yeni Nokia akıllı telefon geliyor, işte özellikleri

Nokia, orta ve giriş seviyesi akıllı telefon pazarında büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Çinli HMD Global tarafından satın alındıktan sonra hızla büyüyen marka, üç yeni Nokia akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir. Bu yeni modellerin özellikleri henüz kesinleşmemiş olsa da, bazıları sızdırılmış durumda.

Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 özellikleri ortaya çıktı

Buna göre Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 modelleri karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak bu model isismlendirmenin 1.3, 6.3 ve 7.3 şeklinde karşımıza çıkma olasılığı da bulunuyor.

İlk olarak Nokia 1.4 modelinin tanıtılması bekleniyor. Yılın ilk çeyreğinde yani Şubat ya da Mart ayında karşımıza çıkacak Nokia akıllı telefon modelleri, giriş ve orta segmentte konumlanıyor.

Nokia 6.4 (6.3) 5G özellikleri

Nokia 6.4, 5G özelliğine sahip Snapdragon 480 işlemcisiyle karşımıza çıkacak. Bu işlemci Qualcomm tarafından 5G desteği sunan en uygun fiyatlı işlemci.  İşlemcide, 1.8 GHz hızda çalışan Cortex-A55 çekirdekler ve 2.0 GHz  hızında çalışan Cortex-A76 çekirdekler  yer alıyor. Grafik birimi olarak da modelde Adreno 619 kullanılmış durumda.

Kamera tarafında ise Nokia 6.3 / 6.4 5G modelinin Nokia 5.4′e benzer bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

nokia akıllı telefon, nokia 1.4, nokia 6.4, nokia 7.4

Ancak ana kamera tarafında Zeiss optikli 48 Megapiksel çözünürlük karşımıza çıkabilir.  Ancak ana kamera henüz netlik kazanmış değil, bu yüzden ana kamera çözünürlüğün 24 Megapiksel olarak karşımıza çıkması da olası.

Bu dörtlü kamera kurulumunun 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörü şeklinde karşımıza çıkması bekleniyor. Ön tarafta 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip selfie kamerası bulunacak.

Nokia 7.4 (7.3) 5G özellikleri

Nokia 7.4 tarafında ise Snapdragon 690 işlemcisi RAM tarafında ise 4, 6 ve 8GB ve 64/128 GB depolama seçenekleri ile piyasaya çıkması bekleniyor.

nokia akıllı telefon, nokia 1.4, nokia 6.4, nokia 7.4

Nokia 7.4 kamera tarafında ise yine dört kameralı bir yapıda karşımıza çıkacak. Buna göre 48 ya da 64 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel alan derinliği ve 2 Megapiksel makro kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak.

Nokia 1.4 (1.3) özellikleri

Sızdırılan Nokia modelleri arasında, Nokia 1.4 özellikleri diğerlerine göre daha fazla ayrıntılanmış durumda.  Giriş seviyesinde olacak Nokia 1.4 ekran tarafında ise  6,5 inç ve HD Plus çözünürlüğünde LCD ekran ile karşımıza çıkacak.

Dört çekirdekli ve 1.3 GHz işlem gücüne sahip bir işlemci kullanılacak olan modelin 1 GB RAM ve ve 4000 mAH pil kapasitesi ile gelmesi bekleniyor. Telefonun depolama kapasitesi ise 16 GB boyutunda.

nokia akıllı telefon, nokia 1.4, nokia 6.4, nokia 7.4

Kamera tarafında ise çift arka kamera ile gelecek giriş seviyesi Nokia, sızıntıya göre 100 euro bandının altında bir fiyatla piyasaya çıkacak gibi görünüyor.

Kamera tarafında ise Nokia 1.4, LED flaşlı çift arka kameraya sahip olacak. Ana kameranın 8 Megapiksel ve ikincil kameranın 2 Megapiksel çözünürlüğe sahip olması beklentiler arasında.

nokia akıllı telefon, nokia 1.4, nokia 6.4, nokia 7.4

Giriş seviyesi Nokia akıllı telefon, ön kamera çözünürlüğü ise 5 Megapiksel seviyesinde. Aynı zamanda parmak izi sensörü ile gelecek model, 1 serisinde parmak izi teknolojisi kullanılan ilk model olma özelliğinde.

nokianokia 1.4Nokia 6.4nokia 7.4Nokia akıllı telefonnokia akıllı telefon modelleri

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir