Ana Sayfa / Teknoloji / Twitter, koronavirüsü 5G’ye bağlayan tweet’leri engelleyecek

Twitter, koronavirüsü 5G’ye bağlayan tweet’leri engelleyecek

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını hasebiyle 190 binden çok insan hayatını yitirdi.
Her ne civarindan virüsün kaynağı net bilinmese de bazı komplo teorisyenleri, 5G irtibatını amaç gösteriyor.
Virüsün evvel olarak Vuhan’da alana çıkması ve bu şehrin, 5G’nin kullanılmaya başlandığı evvel Çin şehirlerinden tek tanesi olması tartışmayı dahada da alevlendirdi.
Bazı komplo teorisyenleri, koronavirüsün 5G web tarafından salınan ışınım dalgalarından kaynaklandığına inanıyor. ama koronavirüsle 5G arasında Daha ilmi tek bağ bulunmuyor.

TWITTER, KORONAVİRÜSÜN 5G’DEN KAYNAKLI OLDUĞUNU BELİRTEN TWEET’LERİ ENGELLİYOR
Twitter, koronavirüs salgınını 5G’ye bağlayarak kablosuz teknoloji ekipmanlarına zarar verme çağrısı yapan bütün tweet’leri zarar veren olarak işaretleyip engelleyecek. Hatırlayacağınız gibi, İngiltere’deki Bir takım 5G baz istasyonları koronavirüs hasebiyle kundaklanmıştı.
Bunun yanı sıra; geniş çaplı paniğe, yasamsal huzursuzluğa veyahut geniş çaplı düzensizliğe kapı aralayabilecek bütün içerikler de engellenecek.
Instagram: @eshteknoloji

Sayfa Bulunamadı

Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Türkiye'deki iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen bildirim yüzünden şaşkın. Pek çok kullanıcının telefonuna Acil Durum Uyarıları kapsamında arka arkaya "Evde kal Turkiye" bildirimi geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bildirimle birlikte bir sesin geldiği de duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir