Ana Sayfa / Teknoloji / Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Tüm hayat genelinde koronavirüsle ugras amaciyla tedbirlerin önemine dikkat çekilirken, Türkiye’deki iPhone kullanıcıları bu erken enteresan tek deney yaşadı. Kullanıcıların telefonlarına aciliyetli durum Uyarıları kapsamında “Evde kal Turkiye” bildirimi geldi.

ALARM TEKRARLIYOR

Konuyla alakalı yasamsal medyada paylaşım yapan kullanıcılar bildirimle birlikte çok tek sesin duyulduğu videoları paylaştı. Kullanıcılar, alarmın tekrarladığından da bahsetti.

VODAFONE OPERATÖRÜNÜ TERCİH EDEN KULLANICILARA GELMİŞ OLABİLİR

Dikkat çeken başka tek nokta ise bildirimin geldiği telefonlarda kullanılan operatörün Vodafone olması oldu. Bir hayli kullanıcı telefonlarının ekran görüntüsünü paylaştı. BBC’den alınan tek bilgiye göre de Apple, hükümetlerin aciliyetli durum uyarılarını tek telefon şebekesine ait SIM kartı var olan kullanıcılara gönderebileceğini ifade ediyor.

ACİL durum UYARISI ne türlü KAPATILIR?

Telefonlara aciliyetli durum ikazı (Test Alert Notification) test ikazı bildirimi mananına geliyor. Uyarıyı, Ayarlar sekmesindeki Bildirimler’in altından kapatmak mümkün.


İşte kullanıcıların telefonlarına gelen bildirimlerden bazıları:

Sayfa Bulunamadı

Twitter’da kullanıcıların paylaşımları olumsuz olarak oylayabileceği özellik için testlere başlandı-işte detay

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yapılan paylaşımlara verilen yanıtları olumlu/olumsuz olarak oylayacak bir teste başladığını duyurdu. Eğer özellik testi geçerse, kullanıcılar artık paylaşımlara olumsuz oy atabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir