Ana Sayfa / Tekno Haber / Türk oyun şirketi rekor fiyata satıldı! Ülke tarihinde ilk!

Türk oyun şirketi rekor fiyata satıldı! Ülke tarihinde ilk!

San Francisco merkezli video oyun yapım şirketi Zynga, Türkiye’nin mühim oyun şirketlerinden Peak‘i satın aldı. Türk mobil oyun şirketi Peak’in ele geçirdiği başarılara tek yenisi olarak en kıymetli Türk girişimi ünvanı da eklenmiş oldu.

Zynga, Türk oyun şirketi Peak’i satın aldı!

Son günlerde Türkiye’nin mühim mobil oyun şirketlerinden Peak’in Zynga tarafından satın alınacağı söylentileri dolaşıyordu. mevzu hakkinda en somut Detaylar bu erken belirlendi ve Zynga, Türk oyun şirketi Peak’i satın aldı.

zynga peak tük oyun şirketi

Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal; 2017 seneninde Peak’in sahibi olduğu ani çok oyunu 100 milyon dolara satın alan Zynga’nın, Peak’i satın almasına Yalnızca tek imzasini kaldığını dile getirmişti. Zynga ve Peak arasındaki anlaşmanın çoktan imzalanmış olabileceğini söyleyen Kutsal, bu satın alımın web alanında Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte satın alması olduğunu belirtmişti.

Bugün Peak’in resmi Instagram hesabından paylaşılan gönderiyle birlikte Zynga – Peak iş ortaklığı resmiyet kazanmış oldu.

Zynga’nın Peak’i satın almak amaciyla ödeyeceği miktarın 1.8 milyar dolar (12.5 milyar TL) olduğu açıklandı. Peak, Türkiye’de heyeti tek anonim şirket olmaya Zynga’ya satışından ardindan da ayni ritimde devam edecek. Zynga bu satın alımı nakit ile Zynga hissesi ile ödeyecek.

PeakZynga

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir