Ana Sayfa / Otomobil / Türk mühendisler dünyada buzlanmadan kaynaklı kazalara son verecek

Türk mühendisler dünyada buzlanmadan kaynaklı kazalara son verecek

• Türk yazılım mühendislerimiz, ‘Kaygan Yol Bilgisi Haritası’ ismiyle Mercedes tarafından tüm dünyada kullanılacak bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama araçların üzerinde sensörlerden toplanan verileri kullanarak, hangi yollarda buzlanma olduğunu tespit ediyor. Buzlanmadan kaynaklı kazalara son verecek bu uygulama Türkiye hariç tüm dünyada kullanılacak. Sebebi hukuksal eksiklik.

OTODA FİJİTAL DÖNÜŞÜM

• Pandemiden sonra otomotiv sektörü fijital bir dönüşüm yaşayacak. Yani tamamen devrimsel bir yaklaşımla fiziksel ve dijital tecrübenin birbiriyle kaynaşıp birbirinden beslendiği bir döneme geçeceğiz.

Mercedes-Benz Otomotiv CEO’su ve Otomotiv Grup Başkanı Şükrü Bekdikhan

• Nisan ayında Avrupa’dan eCall (acil arama) uyumsuzluğu nedeniyle limitli sayıda araç getirebildik. İtalya için üretilmiş bir aracı yasal yönetmelikler gereği Türkiye’ye getiremeyiz. Vicdani ve ahlaki olarak yapamayız.

STOK YOK TEŞVİK GEREKSİZ

• Hepimizin özlemi 2016-2017 yılında 1 milyon adetlik pazarlar. O dönem 30 milyon Euro yatırım yaptı bayilerimiz. 2018-2019 acı reçeteyle geçen yıllar oldu. Son 2 yıldır bir küçülme eğrisi içinde kaslarımızı geliştirmiştim.

• Şu aşamada bir teşvik beklentimiz yok. Gerçekçi de olmaz. Stok yükü az olduğu için bugün bir faydası da yok. İleride pazarı hareketlendirmek için belki o zaman düşünülebilir.

Avrupa Euro İtalya Mercedes Türkiye uygulama WhatsApp
Son güncelleme: 17:45 24.05.2020

Kaynak :sozcu

Sayfa Bulunamadı

Elektrikli FIAT 500e Fransa’da tanıtıldı

İtalyan oto üreticisi FIAT, Fransa’da düzen ettiği lansmanda elektrikli FIAT 500e modelini tanıttı. Fransa’daki tek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir