Ana Sayfa / Genel / Trump’tan Elon Musk’a destek!

Trump’tan Elon Musk’a destek!

Corona salgını hasebiyle yaşanan en ağırbaşlı sorunların başında üretime ara veren üreticiler ve ahenk gösteren ücret hareketliliğin yavaşlaması yer alıyor. Amerikalı elektrikli oto üreticisi Tesla da bu üretime ara verme vaziyetinden ağırbaşlı tek biçimde etkilendi.

Markanın CEO’su Elon Musk hafta başından bu yana Fremont’taki fabrikasını sokağa çıkma yasağını çiğneyerek açtı. Musk’ın bu vaziyete var olan yaklaşımı ise “Tutuklanacak biri varsa o da bendeniz olacağım” tarzında oldu. Sokağa çıkma yasağı süresinde çalışanlarını iş başı yaptıran Musk’a tepkiler oldukça ağırbaşlı boyutlarda oldu. Eyalette Bir takım yerlerde 7 Mayıs’tan bu yana imalat yerleri çalışmaya başladı. ama Tesla’nın fabrikasının bulunduğu Alameda’da karantina uygulaması sürüyor.

Musk, karantina uygulaması amaciyla ‘faşizm’ benzetmesi yaparak, “Açıkçası insanların anayasal haklarına karşı hanelerinde zorlukla hapsedildiğini düşünüyorum” demiş ve bu sözleri reaksiyon çekmişti.

İLGİLİ HABERTesla karantinaya alan okuyor!Tesla karantinaya alan okuyor!

ABD Hazine Bakanı da bu konuyla alakali Tesla’ya destek verir nitelikte tek izahta bulunmuştu gerçekleşti. Steven Mnuchin, “California’nın şirketi kendisinin sınırlarında tutması amaciyla tek var olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ fabrikasını tekrar çalıştırmasına muavin olmak gerekir.” dedi.

Son olarak konuyla alakalı Amerika hükümet Başkanı Donald Trump yasamsal medyada tek paylaşımda bulundu. California idarenine seslenen Trump, “California Tesla’nın fabrikasını emniyetli ve her tedbiri alınmış şekilde tek vakit evvel açmalı!” dedi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Amerika Corona Donald Trump oto
nihayet güncelleme: 09:37 13.05.2020

Sayfa Bulunamadı

Kiralama devi resmen iflas başvurusu yaptı!

Dünyanın en büyük otomobil kiralama şirketlerinden olan Hertz, Delaware Bölgesi ABD İflas Mahkemesi'ne iflas başvurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir