Ana Sayfa / Otomotiv / Tesla ve Volkswagen aynı karede!

Tesla ve Volkswagen aynı karede!

Autonews Europe’nin haberine göre Musk ve Diess topluma açık olmayan tek toplantı gerçekleşti. Volkswagen Grubu sözcüsü Diess’in Musk ile görüştüğünü doğruladı. ama ne konuşulduğu açıklanmadı.

Diess ve Musk otomobil endüstrisinin geleceği amaciyla çok mühim iki yönetici pozisyonunda. Musk, Tesla markasıyla otomobil sektörünü kökünden değiştirecek elektrikli oto adımı atmış ve uzunca menzilli otomobilleriyle bütün dünyayı etkilemeyi başarmıştı. bu erken ise markanın tertemiz yeni sezon modelleri ve projeleriyle gündemde kalmaya ayni ritimde devam ediyorlar. Ayrı olarak Tesla’nın pay senedi değerinin yükselişi ve geldiği nokta da markanın popülerliğini arttırıyor.

Tesla pay grafiği (Investing)

Diess ise Volkswagen Grubu CEO’su olarak görev yapıyor. Volkswagen, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte otomobil üreticisi pozisyonunda. Grubun istikbal yıllar amaciyla açıklama ettiği elektrikli oto satış ve imalat amaçlari Tesla’nın şimdilik domine ettiği elektrikli oto pazarını dolaysiz olarak tehdit ediyor.

Musk’ın Tesla’nın Berlin yakınlarında kurulan Gigafactory fabrikasını ziyaret ettiği belirtiliyor. Bu tesis markanın Avrupa’daki evvel imalat noktası olacak ve senelik 500 bin adet Tesla marka oto üretecek.

Volkswagen ID.3

Bu arada Diess, geçtiğimiz aylarda Musk’ın başarılarını tek etkinlikte överek anlatmıştı. Ayrı olarak Diess, Tesla’nın tertemiz fabrikasının Almanya’ya “trend tespit eden geleceğin otomobil teknolojisi” getirdiğini söylemişti. VW CEO’su, “Tesla Almanya’daki rekabeti canlandıracak ve heyeti var olan endüstrimizin dönüşümünü mühim ölçüde hızlandıracak” dedi.

Musk ile Diess’in neden tek araya geldiği ise açıklanmadı. Bir hayli kaynakta bulunan detaylar ise Musk’ın elektrikli Volkswagen modellerinden biri var olan ID.3 ile test sürüşü yaptığı yönünde.

Almanya Avrupa oto Volkswagen

Sayfa Bulunamadı

Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

Geride bıraktığımız hafta Kaliforniya Valisi Gavin Newsom tüm dünyada ses getirecek bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçların eyalette satılmasını yasaklayacak. Environmental Protection Agency (Çevre Koruma Ajansı) ise yaptığı açıklamada bölgenin elektrik altyapısının bu kadar elektrikli otomobili kaldıramayacağını söylüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir