Ana Sayfa / Popüler Bilim / SpaceX, Crew Dragon ile astronotları gönderdi!

SpaceX, Crew Dragon ile astronotları gönderdi!

Uzay çalışmalarıyla dikkat çeken Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Yorucu tek göreve soyundu. Bu görev kapsamında SpaceX Crew Dragon isimli feza aracını içinde dört astronot ile uzaya gönderdi. Bu görev önem istek etmekte zira Crew Dragon ile uzaya gönderilen astronotlar evvel kez hususi tek feza aracıyla gönderildi.

SpaceX, Crew Dragon ile evvel aşamayı geçti

Tesla ve SpaceX benzeri şirketlerin kurucusu var olan Elon Musk, SpaceX ile tek ilke imzasini atarak NASA’yla iş birliğini tek adım öteye taşıdı. Zati takriben 5 ay civarindan evvel test uçuşunu gerçekleştiren aracın uzaya gitmesi dikkat çekici. Bir gün evvel gece, Florida, Cape Canaveral’daki Kennedy feza Üssü’nden SpaceX’in geliştirdiği Crew Dragon kapsülü ile evvel kez NASA’nın tek uçuşu gerçekleşmiş oldu.

SpaceX, Crew Dragon-02

Geçenlerde yapılan testin derhal peşinden evvel kez hakikat tek uçuş gerçekleşmiş oldu.Crew Dragon gerçekleştirilen uçuş ile birlikte evvel operasyonel görevine de adım atmış oluyor. SpaceX’in insanları uzaya taşıyan evvel hususi feza aracı olması ise dikkate değer, çünkü bunun devamı gelecek.

Florida’da NASA’ya ait var olan Kennedy feza Merkezi’nden yapılan kalkışın başarılı gerçekleştiği açıklandı. Kalkıştan tek saat ardindan Crew Dragon’da yer alan astronotlardan Mike Hopkins açıklamalarda bulundu. Hopkins: “Bu çok iyi tek yolculuktu. her biri gülümsüyordu” diyerek yolculuğun başarılı geçtiğini vurguladı. Ayrı olarak yasamsal medya durur mu, görüntülerin paylaşılmasının derhal peşinden tek astronotun kolunda bulunan tek aygıt ile alakalı açıklar yapıldı.

SpaceX, Crew Dragon-02

Parlak yapıda var olan bu cihazın yasamsal medyada yer almasının derhal peşinden İzah yapıldı ve bu cihazın” yansıtıcı ayna ” olduğu söylendi. Astronotların kaskları sebebinden başlarını eğmedikleri amaciyla mevzubahis yönlendirmeleri okuyamadıkları ve bunların tersten yazıldığı amaciyla ayna ile okunabildiği izahı yapılmak zorunda kalındı.

Crew Dragonspacexspacex crew dragonuzay aracı

Sayfa Bulunamadı

Mars ve Ay sabaha karşı bir araya geliyor

Gelecekte tertemiz hayat alanımız olmaya aday Mars ile Dünya’nın uydusu var olan Ay’ın taraf yana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir