Ana Sayfa / Teknoloji / Sosyal medya hesaplarınız taklit yöntemiyle kapanabilir

Sosyal medya hesaplarınız taklit yöntemiyle kapanabilir

Kötü niyetli kişiler, kapatmak istek ettikleri hesapları hakikat kullanıcı üzerinden tek hile yoluyla kapatabiliyorlar. Bunun içinde Instagram’a şikayet et bildirimini kullanıyorlar. Konunun detayları ile alakalı veriler veren yasamsal medya uzmanı Yunus Sedat Aydın, “Instagram Bilinen bütün yeryüzünde en çok kullanılan yasamsal medya platformlarından birisi. Herkesin severek kullandığı bu uygulamanın önemsenmesi koşul olan çok ağırbaşlı tek açığı var. O da taklit yoluyla hesapların kapatılması. Bu metodu kullananlar kapattırmak istek ettikleri hesabın kimliğine bürünüyorlar. Profil fotoğrafından tutun da biyografisine Hem de paylaşımlarına civarindan hesapla alakalı bütün detayları taklit ediyorlar. Ardından, alakalı profili sanki kendisi kendilerini taklit ediyormuşçasına şikayet ediyorlar. Bu vaziyeti ayırt edemeyen Instagram, çoğu sefer hakikat hesabı kapatıyor. Böylelikle, kişi emeline çabucak erişmiş oluyor. Benim önerim, kullanıcılar sık sık kendisinin adlarına hesap açılıp açılmadığını denetim etmelidir. eğer açılan sahte tek hesapla karşılaşırlarsa bunu hiç vakit kaybetmeden Instagram’a bildirmelidir” dedi.

“Sosyal medya hesaplarımızı kullanırken de Her vakit gözümüzü dört açmalıyız”

Kötü niyetli kişilerin her vakit her biçimde platformda yer aldığına dikkat çeken Aydın, “Sosyal medya hesaplarımızı kullanırken de Her vakit gözümüzü dört açmalıyız. Taklit metodu ile hesap kapattırmanın mümkün olduğunu öğrendiğimde Sahiden çok şaşırdım. Instagram’da biz sade kullanıcıların farkında dahi olmadığı hatri sayilir büyüklükte tek harp olduğunu söyleyebilirim. Her vakit fazlaca vakit geçirdiğimiz bu platformlar ile alakalı dahada çok bilgi sahibi olmalı ve siber güvenlik kavramını dahada çok önemsemeliyiz. Artık, dijital yeryüzünde da tek kimliğe sahibiz. Paylaşımlarımız bütün çevremizi etkiler nitelikte. mümkün perişan tek vaziyetle karşılaşmamak amaciyla çok fazla titiz olmalıyız” diye konuştu.

Sayfa Bulunamadı

Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Türkiye'deki iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen bildirim yüzünden şaşkın. Pek çok kullanıcının telefonuna Acil Durum Uyarıları kapsamında arka arkaya "Evde kal Turkiye" bildirimi geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bildirimle birlikte bir sesin geldiği de duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir