Ana Sayfa / Tekno Haber / Sega’dan minicik oyun konsolu: Game Gear Micro

Sega’dan minicik oyun konsolu: Game Gear Micro

Martin Bromley, Irving Bromberg ve Richard Stewart tarafından üç Haziran 1960’da kurulan Sega, bugüne kadar Sonic benzeri Bir hayli meşhur karakteriyle ve popüler oyunlarıyla birlikte oyun pazarının önde gelen şirketleri arasında yer aldı. Geçtiğimiz vakit 60’ncı yılını kutlayan Sega tertemiz oyun konsolu Game Gear Micro ile karşımıza çıktı.

Sega’dan tertemiz oyun konsolu: Game Gear Micro nitelikleri neler?

Sega, 90’lı senelerin başında tanıtılan oyun konsollarına göre dahada hatri sayilir büyüklükte görünen Özgün Game Gear‘a mukayese et yüzde 92 küçültülmüş olarak gelen Game Gear Micro, 2005’te en minik oyun konsolu Game Boy Micro’nun tahtını yerinden etti. Game Gear Micro, 3.14 inç genişlik, 1.69 inç yükseklik ve 0.79 inç derinlik boyutlarında geliyor.

Game Gear Micro’nun 1.15 inçlik minik ekran boyutuna karşın Özgün Game Gear’dan dahada çok piksel çözünürlüğüyle dikkat çekiyor. Özgün Game Gear’ın çalışması amaciyla altı Anadolu ajansı batarya gerekirken, Game Gear Micro iki AAA batarya veyahut USB mikro güç adaptörüyle şarj edilebiliyor. Game Gear Micro, bu civarindan minik boyutuna karşın bir mono hoparlör ile kulaklık girişi yer alıyor.

Geçmişte TV tabanlı “tak çalıştır” retro sistemlerdeki benzeri Game Gear Micro’da da sınırlı sayıdaki evvelce yüklenmiş oyunlarla gelecek. Sega, bu yüzden değişik oyunlarla gelen dört seçenek sunuyor.

Sega, Game Gear Micro ile evvel taşınabilir retro oyun konsolu olarak ayrı tek başarıya da imzasini attı.

en minik oyun konsoluGame GearGame Gear MicrosegaSega 60. Yılsega konsol

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir