Ana Sayfa / Tekno TV / Saramonic Blink 500 incelemesi

Saramonic Blink 500 incelemesi

Özellikle içerik üreticilerinin mikrofonlardan en hatri sayilir büyüklükte arayışı basit kullanılabilir olması ve basit taşınabilir olması. Ayrı olarak telefondan görsel kaydetmek istendiğinde Ayrı olarak başka tek cihazdan ses kaydı almak da güç olabiliyor. Tam bu noktada Saramonic Blink 500 modeli bu dertlerin önüne geçiyor. İşte Saramonic Blink 500 incelemesi!

Saramonic Blink 500 incelemesi

Blink 500’ü uzunca tek müddettir deneyimledik. Yaptığımız çoğu çekimde bu mikrofonu kullandık. Bu videoda incelemenin yanı sıra deney odaklı kullanımımızdan bahsettik.

Şimdi dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizleri “Saramonic Blink 500 incelemesi” baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Saramonic Blink 500 nitelikleri ile neler sunuyor?

Üstelik Blink 500’de çift vericili modeller de mevcut. böylelikle iki kişiden aynı anda ses alarak tek alıcıya iletebiliyor. Bu Rode Wireless Go modelinde olmayan tek varyasyondu. 

Gelelim benim kullanmış olduğum modele. Kullanmış olduğum modelin tam ismi ise Saramonic Blink 500 B3 şeklinde. Bu model Lightning çıkışına ve tek vericiye sahip. Dolayısıyla ses kaydını iPhone aracılığıyla gerçekleştiriyorum.

Tasarım konusundaki deneyimlerimden başlamak istiyorum.

Alıcı ve veren minik boyutlara sahip olmasından dolayı taşınabilirlik ile alakalı beklentilere fazlasıyla karşılık ediyor. Cihazları cebinizde dahi kolayca taşıyabiliyorsunuz. 

Üstelik bendeniz kutusunda çıkan ekstra kablolu yaka mikrofonunu da yanımda taşımam karşın rastgele tek zorluk çekmedim.

Bu konuda benim ihtiyaçlarıma fazlasıyla karşılık verdi.

Küçük ve hafif yapıdaki bu cihazlar taşıma kolaylığındaki başarısını kullanım tarafında da gösteriyor.

Alıcının üzerinde rastgele tek tuşa yer verilmiyor. Dolayısıyla kullanımım süresince alıcıyı iPhone’a takmam yeteri civarindan oldu.

Tabii veren üzerinde Bir takım tuşlar mevcut. bu tuşlardan biri cihazı açıp kapatmanızı sağlıyor. başka iki tuş sayesinde ise mikrofonun ses yüksekliğini artırıp azaltabiliyorsunuz. Bunun dışında rastgele tek ayar yapmanıza neden kalmıyor. 

Ayrıca yaptığınız ses ayarını da vericinin üstündeki ışıklandırmadan takip edebiliyorsunuz. 

Ben ses seviyesini her vakit en yüksekte tutuyorum, derhal hemen hiç değiştirmedim ses seviyesini.

Ses seviyesini yüksekte tutmamın nedeni ise vericinin sesi kısık kaydetmesi. Vericinin dahili mikrofonu maksimum ses düzeyinde tutmama karşın ses seviyesini belli tek süre düşük kaydediyor. Bu kayıtların sesini dahada sonrasında yükseltmek zorunda kaldım.

Tabi ses her ne civarindan sonradan yükseltilse de kalitede rastgele tek şekilde kayıp olmuyor. 

Ama bendeniz tekrar de kutusundan çıkan kablolu yaka mikrofonunu kullanmayı seçenek ediyorum. hemide tişörte taktığımda vericiye göre belli tek süre dahada estetik duruyor, ayni vakitte da dahada çok sesle kaydediyor.

Şimdi dahada iyi anlayabilmeniz, evvel vericinin mikrofonu tarafından alınan ses kaydını, dahada ardindan ise kutusunda çıkan kablolu yaka mikrofonu aracılığıyla alınan sesi dinleticem.

Saramonic Blink 500 ailesi temelinde ses performansından dahada çok taşınabilirlik ve mobile odaklanmış tek ürün. Neticede dolaysiz olarak telefona takip çalıştırabildiğiniz, kullanması sade tek üründen bahsediyoruz. Bunu düşündüğümüzde ses ile alakalı da başarılı tek performans sergiliyor.

Son derece mobil var olan üründen tek başka beklentimiz de batarya olmalı.

Blink 500 ailesinde alıcı, takıldığı cihazdan güç alıyor. Şarj edilmeye neden duymuyor. ama vericiyi itinali olarak şarja takmanız gerek. Zati 0’dan 100’e takriben tek saatte şarj olabiliyor. Başka bir deyişle şarj ile alakalı beni sıkıntıya düşürmedi.

Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum: Bu alıcıyı her kablo ile şarj edemiyorsunuz. mesele bendeniz MacBook’un şarj kablosu ile şarj etmeyi deney ettim ama başarısız oldu. kendisinin kutusundan çıkan USB Type-C şarj kablosunu kullanmanız gerekiyor. Adaptör ayrım etmiyor.

Gelelim batarya ömrüne. veren tam dolu şarj ile birlikte takriben 5 saatlik  ömür sunuyor. Bu benim amaciyla yeteri civarindan oldu.

Stüdyo çekimlerimde şarj sıkıntısı yaşamadım. Zati şarjı bitmek üzereyken veren üzerindeki ışıklandırmada ikaz görüyorsunuz. Mor ziya yanıp sönüyor.

blink 500 özellikleriblink 500 incelemesisaramonic blink 500saramonic mikrofonyoutube mikrofonuyoutuber mikrofonu

Sayfa Bulunamadı

Telefonlar için hoparlör temizleme nasıl yapılır?

Telefonumuzun en çok kirlenen yerlerinden biri de hoparlör ve ahize kısmıdır. Bu iki noktanın kirlenmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir