Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Samsung’un ekran altı kamera teknolojisi ortaya çıktı

Samsung’un ekran altı kamera teknolojisi ortaya çıktı

Telefon tasarımları, yıllar içerisinde Bir hayli değişikliğe uğradı. nihayet ani çok senede ekran / kasa oranlarının artması, ön kameralar amaciyla değişik tasarımların önünü açtı. Çentik ile başlayan süreç, açılır ve delikli tasarım ile ayni ritimde devam etti. Bundan sonraki süreçte ise ekran altı kamera teknolojisinin yaygınlaşması bekleniyor. ZTE’nin Axon 20 5G ile piyasaya sunduğu bu teknolojiyi Samsung’un da geliştirdiği alana çıktı. Peki, Samsung tarafından geliştirilen ekran altı kamera teknolojisi nasıl olacak?

Ekran altı kamera teknolojisini geliştiren firmalar arasında Xiaomi’de yer alıyor.

Samsung, ekran altı kamera teknolojisi amaciyla patent başvurusunda

Ekran altı kamera teknolojisi, Bir hayli firma tarafından geliştirilse de temelde aynı prensibe dayanıyor. Işık geçirgenliği çok tek panel altına konumlandıran kamera, çalıştırılacağı vakit bu oturumun ışık geçirgenliğini artırması ile resim çekme işlemini adina getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne gelen patent dosyasında, görsel tarafında birbirleri ile senkronize olan iki değişik ekrandan bahsediliyor.

Lets Go Digital’in haberine göre Samsung tarafından geliştirilen ekran altı kamera teknolojisi, üç değişik şekilde kullanıma sunulabilir. Kameranın konumlandırılacağı ekran, yüksek ziya geçirgenliğine sahip değişik tek oturumun altında bulunuyor. Bu panel, ziya geçirgenliğini artırmak amaciyla ana panelden dahada düşük ekran çözünürlüğüne sahip. Bu kısımda, kameraya ekstradan kızılötesi sensör ve LED flaş benzeri başka teknolojiler de kullanılabiliyor.

ZTE Axon 20 5G’de kullanılan ekran altı kamera teknolojisi.

Ancak, teknoloji ile alakalı akıllarda var olan Bir takım Sual işaretleri de var. Samsung’un bu civarindan büyük tek 2. panel kullanması, çözünürlük farkı sebebiyle göze batabilir. ZTE Axon 20 5G’de kullanılan bu 2. panel, oldukça minik tek yeri kapladığı amaciyla normal kullanımda göze batmıyordu.

Samsung, ekran altı kamera teknolojisini kullanmak istiyorsa önemli ölçüde geliştirmesi gerekiyor. Bir takım söylentiler, Galaxy Z Fold 3‘ün ekran altı kamera teknolojisine sahip evvel Samsung telefonu olabileceğini belirtiyor.

ekran altı kameraekran altı kamera teknolojisisamsung

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir