Ana Sayfa / Tekno Haber / Samsung her şeye rağmen istihdamı artırıyor

Samsung her şeye rağmen istihdamı artırıyor

Corona virüsü salgını hasebiyle Bir hayli şirket mühim meseleler yaşıyor. özellikle teknoloji şirketleri ürünlerin üretim, tedarik ve satışlarında hatri sayilir büyüklükte meseleler ile karşılaşıyor. Bu asama içinde Samsung da etkilenen şirketler arasında yer alıyor, bunun için karşın teknoloji devi çalışanlarından vazgeçmeyen ve aksine ekibini büyütenlerden. derhal hemen Bir hayli şirket çalışanlarına kapının yolunu göstermişken Samsung istihdam artırıyor.

Samsung istihdam artırıyor: Çalışan sayısını yükseltiyor!

Yeni açıklanan rakamlara göre Samsung salgın sürecinde çalışan ekibini daraltmadığı benzeri aynı zamanda tertemiz kişileri bünyesine kattığını gösteriyor. Rakiplerine karşı kuvvetli tek üstünlük sağlamak emeliyle iş alanları amaciyla ”Süper Boşluk” taktiğini sürdürüyor.

Samsung, Corona virüsü salgını hasebiyle akıllı telefon ve TV satışlarında mühim düşüşler yaşadığını bildirmişti. 2020’nin ilerleyen çeyreklerinde ise bu düşüş eğiliminin ayni ritimde devam etmesi bekleniyor. Samsung her şeye karşın Ar-Ge harcamalarını azaltmıyor. Aksine çalışan sayısını her geçen vakit artırmayı hedefliyor.

Teknoloji devi şu anda kuruluşundan bu yana en çok sayıda yöneticisine ve personeline erişmiş durumda.  2020 yılının evvel çeyreği iş raporunda teknoloji devinin şu amaciyla toplamda 106 bin 877 yöneticiye ve personele sahip olduğunu alana çıkıyor.

Samsung istihdam artırıyor

Bu da geçen sene ki çalışan sayısından 1.620 kişi dahada çok olduğunu alana koyuyor. Yalnızca aygıt çözümleri bölümünde takriben 56 bin çalışan bulunuyor. Bu rakamlar da geçen sene aynı dönemine göre çok dahada fazla. Samsung istihdam amaciyla mühim adımlar attığını bu rakamlar ile gösteriyor.

Şirket 19 Mart 2020 tarihinden bu yana aygıt çözümleri bölümünde 10 ekipte 51 iş ilanı açtı. Samsung 2020’nin 2. çeyreğinde geçen sene aynı dönemine göre yüzde 6,4 dahada çok Başka bir deyişle 4,35 milyar doları bu alana harcadı. Bu eğilimlere bakıldığında Samsung’un geçen sene ki 16,2 milyar dolarlık Ar-Ge harcamasını geçmesi bekleniyor.

Samsung Electronics’in yatırımcı ilişkilerinden sorumlu Seo Byung-hoon:” güç iş alanlarımızın rekabet gücünü dahada da artırarak ve Ar-Ge’ye stratejik yatırımlar yaparak gelecekte de devamlı büyüme sağlamak amaciyla elimizden gelenin en iyi olanini yapmaya ayni ritimde devam edeceğiz.” diyor.

corona virüsücorona virüsü samsungsamsungsamsung istihdamsamsung istihdam artırıyor

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir