Ana Sayfa / Tekno Haber / Sağlık Bakanı Koca’dan normalleşme açıklaması

Sağlık Bakanı Koca’dan normalleşme açıklaması

29 Nisan tarihli Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında bir kez daha kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca virüsle mücadele sürecinde başarının “Tedbir, tespit ve hızlı tedavi‘ ile sağlandığını belirtti. Herkesin oldukça merak ettiği “Hayat ne zaman normale dönecek?” sorusuna da yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Koca: Türkiye bir düşüş trendine girdi!

11 Mart’tan sonra uygulanan tedbirlerin sonuçlarının oldukça etkili olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca, yatak doluluk oranlarının yüzde 60’lardan yüzde 30’lara gerilediğini açıkladı. Virüse yakalanan sağlık çalışanlarının sayısının 7248 olduğu ve toplam vakaların yaklaşık yüzde 6.5’ine denk geldiği açıklandı.

Yoğun bakımdaki hastaların vefat oranı yüzde 58’den yüzde 10’a, entübe hastaların vefat oranı yüzde 74’ten yüzde 14’e düştü. Türkiye yüzde 2.8’lik hasta kayıp oranı ile Avrupa’da en düşük seviyede, dünyada ise 80. sırada.

Bakanlıkların, Bilim Kurulu ile koordineli çalıştığını belirten Bakan, normalleşme süreci ve sonrasında uygulanan tedbirler konusunda Bilim Kurulu’ndan görüş almaya devam ettiklerini ve bunları değerlendirdiklerini belirtti.

Normalleşme süreci hakkında Bilim Kurulu’ndan görüş alınıyor!

Pik döneminde olduğumuzun söylenebileceğini ve Türkiye’nin bir düşüş trendine girdiğini belirten Bakan Koca ifadelerine şu şekilde devam etti;

“Özellikle bu ay boyunca bir takım tedbirleri devam ettirerek, nasıl bir normalleşme yapılacağına ilişkin hazırlıklar tamamlanınca kamuoyuna açıklamalar da yapılacak. 65 yaş üstü büyüklerimizi hiç olmazsa birkaç saat, hiç olmazsa dolaşmalarını, araç kullanmadan yakın mesafe anlamında yapılabilir mi diye gündem oldu. Bununla ilgili henüz net bir öneriye dönülmedi.”

Kaynak : https://shiftdelete.net/saglik-bakani-koca-normallesme-aciklamasi

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir