Ana Sayfa / Mobil / Qualcomm’dan 5G yolunda kritik karar!

Qualcomm’dan 5G yolunda kritik karar!

Akıllı telefonların ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, veri alış-verişi de gittikçe artmaya başladı. Aynı anda dahada çok verinin, dahada hızlı tek şekilde iletilmesini sağlayacak var olan 5G teknolojisi, etkin olarak Finlandiya ve İngiltere benzeri ülkelerde deneniyor. Bu mevzu üzerinde çalışan şirketler arasında da Huawei ve Qualcomm var. Şimdilerde ise alınan karara göre, Qualcomm tertemiz Vietnam fabrikası ile 5G gelişimine muavin olacak.

Qualcomm Vietnam fabrikası Ar-Ge çalışmalarına muavin olacak

Kaliforniye merkezli silikon devi Qualcomm, Bir hayli Amerikan şirketi benzeri ABD ve Çin arasında geçen ticaret savaşının ortasında kaldı. Üretim faaliyetlerini Çin’de gösteren Bir takım şirketler ise, ek yollar aramaya başladı. Qualcomm ise, tertemiz 5G fabrikasını Vietnam’da kurmaya karar verdi. tertemiz fabrika özellikle Ar-Ge ve üretim emeliyle kullanılacak.

Qualcomm’un QTM 525 mmWave anteni ve 7nm SDX55 5G modemi.

Yeni açılacak fabrikanın, Vietnam’ın Hanoi şehrinde olmasına karar verilmiş. üç değişik asagi tesise sahip olacak fabrika, Qualcomm’un tertemiz hüceresel teknolojilerinin geliştirilmesine muavin olacak. tertemiz Qualcomm Vietnam fabrikası, özellikle akıllı telefonlarda kullanılması planlanan ön radyo çipleri ve tertemiz görüntü algılama teknolojilerinde çalışacak. üç asagi tesislerden birincisi radyo frekansı laboratuvarı, ikincisi güç tüketimi ve performans metriklerini test etmek Emelli tasarlanmış laboratuvar ve üçüncüsü ise görüntü sensörlerini ayarlarmak ve bunların kalitesini ölçmek amaciyla tasarlanmış tek laboratuvar.

Qualcomm’un Vietnam’daki ortaklarından biri var olan VinSmart, Vietnam’da 5G teknolojili akıllı telefonlar üretmek için Qualcomm ve Fujitsu ile tek ortaklığa gitmiş durumda. özellikle 5G modemler ile alakalı umutlu var olan Qualcomm, Apple benzeri Bir hayli markanın akıllı telefonlarında kendisinin modemlerinin kullanılmasını hedefliyor. TSMC’nin ise yakın zamanda 5 nm üretime başlaması planlanıyor. 5 nm çiplerin müşterilerinden birisi de hatri sayilir büyüklükte ihtimalle Qualcomm olacak.

5G modemlerin üretilmesi için çok teknik kapasiteye sahip fabrikalar ise şimdilik TSMC ve Samsung‘da bulunuyor.

5gQualcommQualcomm 5GQualcomm Vietnam 5G fabrikasıQualcomm Vietnam fabrikası

Sayfa Bulunamadı

Google spam aramalar için önemli bir adım atıyor

Günümüzde telefon kullanıcılarının hatri sayilir büyüklükte şikayeti var olan spam aramalar, Google tarafından da çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir