Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Qualcomm ve MediaTek işlemcilerin fiyatları düşürebilir

Qualcomm ve MediaTek işlemcilerin fiyatları düşürebilir

Qualcomm ve MediaTek işlemcileri boy göstermeye ayni ritimde devam ediyor. geçen seneden beri gündemden düşmeyen 5G teknolojisi her geçen vakit yayılıyor. Hatırlanacağı üzere 5G’li telefonların çoğu en az 700 dolar verilerek satın alınabiliyordu.

Çin, Tayvan ve cenup Kore benzeri mühim ülkelerin bu sektöre yatırım yapması sayesinde fiyatlar aşağıya çekildi. çünkü teknolojinin her geçen vakit dahada da gelişmesi maliyetleri düşürüyor. Sektördeki rekabetin artması da üreticilerin kendisinin müşterilerine dahada ahenk gösteren fiyatlı işlemci satmasını sağlıyor.

Qualcomm ve MediaTek işlemcileri ücretleri düşürebilir mi?

Çin’de satılan 5G’li akıllı telefonlar 300 dolar ila 500 dolar arasında alıcı bulabiliyor. Bu fiyatın orta segment sınıfında bulunan modeller amaciyla olabilitesi çok olduğunu söyleyelim. MediaTek işlemcilerinin yaygınlaşması ücretleri aşağıya çekti.

Tayvan temsilcisi, bu aralığın 150 dolar ila 300 dolar arasında olmasını istiyor. eğer bu Strateji yasama geçirilirse Çin’de üretilen ve 5G ile donatılan akıllı telefonların dahada ahenk gösteren fiyatlar eşliğinde kullanıcılara ulaştırılacağını söyleyebiliriz.

MediaTek işlemcileri

Çin’in popüler yasamsal medya platformu olarak nitelendirilen Weibo’da mühim tek argüman alana atıldı. “Mobile chip master” adli tek kullanıcı, Qualcomm ile MediaTek ikilisinin maliyeti 20 doların altında var olan ve 5G teknolojisini barındıran işlemciler üreteceğini argüman etti.

İddia sahibi, Qualcomm tarafından üretilmesi tasarilanan ve maliyetli nihayet derece düşük var olan bu işlemcilerin “sm4350” kod isimi ile tasarlandığını söyledi. Bu bağlamda tertemiz dönemde Qualcomm ile MediaTek başta olmak üzere işlemci savaşlarına şahit olabiliriz.

Qualcomm işlemcileri

Şu anda asagi ve ortada segment kategorisinde bulunan telefonlarda Snapdragon 690 5G, Snapdragon 768 5G, ve Snapdragon 765 5G işlemcilerini görebiliyoruz. MediaTek cephesinde baktığımızda ise bizi Dimensity 820, Dimensity 800, Dimensity 800U, ve Dimensity 720 karşılıyor.

Dimensity 600 serisini satışa çikarmaya hazırlanan MediaTek, bu sene bitmeden piyasaya en az iki adet işlemci dahada sürebilir. Çin’deki telefon fiyatlarının 700 dolar seviyesinden 300 dolar seviyesine civarindan gerilemesi, kullanıcıların telefonlara var olan alakasını artırdı.

Qualcomm ve MediaTek işlemcileri

Akıllı telefon pazarı yerine yaptığı araştırmalar ile tanınan IDC, bu pazarın senelik bazda yüzde 9.5 oranında büyüyeceğini belirtti. IDC, 2020 yılının sonuna kadar takriben 1.2 milyar adet akıllı telefonun satılmış olacağını da söyledi.

Eğer bu söylemler gerçeğe dönüşürse 3G ve 4G teknolojileri ile donatılan telefon modellerinin ücretleri dahada da aşağıya çekilebilir. 5G’li telefonlarda yaşanması beklenen ücret düşüşü kullanıcıların cebini rahatlatabilir.

MediaTek işlemcileriQualcomm işlemcileriQualcomm ve MediaTekQualcomm ve MediaTek işlemcileriTelefon fiyatları

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir