Ana Sayfa / Tekno Haber / Prof. Dr. Ovalı corona virüs aşısı için tarih verdi!

Prof. Dr. Ovalı corona virüs aşısı için tarih verdi!

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, ülkemizde corona virüsüne karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmalarında en çok konuşulan isimlerden birisi. Dornaz Alfa ile gündeme gelen ve dahada ardindan sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da tenkitlen Ovalı çalışmalarda hatri sayilir büyüklükte tek yollar kat ettiklerini belirterek corona virüs aşısı amaciyla tarih verdi ve ilk olarak kendisinin üzerinde deneyeceğini açıkladı.

Prof. Dr. Ovalı corona virüs aşısını üzerinde deneyecek!

Habertürk’ten Kübra Par’a yaptığı açıklamada 1 Şubat tarihini işaret eden Ovalı, “Görünen o ki vatan dışındaki gruplar aşıyı Ekim-Kasım benzeri getirecekler. Biz onlardan üç ayin ardindan çıkarabileceğiz.” ifadelerini kullandı. “Biz kapitalist değiliz. eğer aşıma güveniyorsam deneklere vermeden önce kendime yapmam lazım” diyerek aşıyı üzerinde deneyeceğini belirten Ovalı, “Şu vakit aşı üzerinde çalışan 8 grup içinde sizden başka ananesel aşı üzerinde çalışan var mı?” sorusuna;

“2 grup dahada var. Onlar da çok iyiler. Emeklerine saygı duyuyorum. Örneğin Konya Selçuk Üniversitesi’nden tek grup var, çok iyi niyetle çalışıyorlar. Özel tek firmayla işbirliği içinde müthiş işler yapıyorlar. Aşı ile alakalı TÜBİTAK’ın düzen ettiği nihayet toplantıda onlara ‘Size yardım edelim’ dedim. Biz ahenk gösteren ücret olarak kuvvetli tek grubuz. bunun benzeri tek avantajımız var.” şeklinde cevap verdi.

Ercüment Ovalı kimdir?

1961 seneninde Kırklareli’nin Babaeski kazasinda dünyaya gelen Ovalı, 1985 seneninde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 19 Mayıs Üniversitesinde İç Hastalıkları ihtisasını 1991’de, Hematoloji üst ihtisasını 1997’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Öğretim üyeliğine ise 1992 seneninde KTÜ dahil hastalıklarında başlayan Ovalı, 1994’de doçent 1999’da Profesör unvanını aldı.

corona virüsprof dr ercüment ovalı

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir