Ana Sayfa / Otomotiv / ÖTV’de indirim değil güncelleme bekliyoruz

ÖTV’de indirim değil güncelleme bekliyoruz

Pandemi hasebiyle bütün ülkelerin değişik tek süreçten geçtiğimi tek dönemde devamlı gündeme gelen ÖTV indirimi isteginin ahenk gösteren olmadığını belirterek, “Şu vakit gereksinim var olan şey iki senedir güncellenmeyen matrah baremlerinin yenilenmesi. Yüzde 45’lik en düşük ÖTV dilimine iki sene evvel 45 adet model girerken şimdi bu sayı Yalnızca 7. bu sebeple ÖTV’de matrah güncellemesi gerekiyor. Başka bir deyişle tek vergi indirimi değil tüketiciler amaciyla müspet olacak güncellemeye ihtiyacımız var” dedi.

YIL nihayetinde 650 BİNİ BULUR

Temmuz ayında sektörde sıfır araç tedarik sıkıntısının biteceğini de kaydeden Bilaloğlu şöyle konuştu, “Tempo bunun benzeri sürerse pandemi hasebiyle 500 bin olarak revize ettiğimiz toplaminda sektör sene nihayetinde 600-650 bin adede ulaşır. Başka bir deyişle yılbaşında öngördüğümüz 600 bin adedi dahi geçebilir. Bu da 100-150 bin adetlik pandemi kaybının sene nihayetinde telafi edileceği mananına geliyor. Bu tempo ayni ritimde devam ederse pazarın tekrar tek milyon adetlik seviyeye ulaşması ise 2021’de gerçekleşebilir. veyahut en perişan 2022’de.”

İLGİLİ HABERHaziran ayı satışları beklentilerin üzerinde!Haziran ayı satışları beklentilerin üzerinde!

Haziran ayı oto ÖTV sektör

Sayfa Bulunamadı

Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

Geride bıraktığımız hafta Kaliforniya Valisi Gavin Newsom tüm dünyada ses getirecek bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçların eyalette satılmasını yasaklayacak. Environmental Protection Agency (Çevre Koruma Ajansı) ise yaptığı açıklamada bölgenin elektrik altyapısının bu kadar elektrikli otomobili kaldıramayacağını söylüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir