Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Oppo’dan 5G destekli Reno 5 hamlesi!

Oppo’dan 5G destekli Reno 5 hamlesi!

Oppo ülkemizde de sevilen teknoloji markalarından birisi. Kısa süre evvel Çin’de Reno 5 ve Reno 5 Pro yeni sezon modelleri duyurulmuştu. Etkinliğin nihayetinde Oppo tertemiz tek amiral gemisinin de sinyallerini vermişti. Oppo Reno 5 Pro Plus 5G olarak adlandırılması beklenen telefonun hemide varlığı doğrulanmış oldu ayni vakitte da Bir takım nitelikleri alana çıktı. 24 Aralık’ta resmiyet kazanmadan evvel Geekbench tarafında görülen telefonun nitelikleri de şu şekilde:

Oppo Reno 5 Pro Plus 5G ile alakalı bilinenler

Telefonun ekran tarafında Bir takım beklentiler bulunuyor. Bunlar arasında tertemiz geleceği söylenen plus modelinde kavisli ve ekran deliğine yer verilen AMOLED tek ekranın kullanılması bekleniyor. Ekranda 90 Hz tek ekran yenileme özelliği bulunacak olmasının yanında 32 Megapiksellik tek ön kameraya sahip olacağı söyleniyor. 

Telefonun art kamera tarafında beklenenler ise 50 piksel anne kamera, 16 piksel geniş açılı lens, 13 piksel telefoto kamera ve iki piksel makro tek kameranın yer alacağı alana çoktan veriler arasında yer alıyor. Geekbench 5’te Reno5 Pro Plus, PDRM00 model numarasıyla karşımıza çıkıyor. Platformda yer aldığına göre telefon, Snapdragon 865 ile gelmesinin yanı sıra tek de 8 GB RAM ve Android 11’e sahip olacak. Telefon tek çekirdekli testte 886 ve çok çekirdekli testte ise 3036 nokta almayı başardı.  

Oppo Reno 5 Pro Plus 5G-00

Telefonun bunların yanında tek de hangi renklerde satışa sunulacağı biliniyor. Reno 5 Pro Plus, siyah, gradyan ve mavi renklerinde piyasaya sürülecek. Bu telefonun ayriyeten elektrokromik teknoloji ile donatılacağı da bekleniyor. Plus modelinde 65W hızlı şarjı destekleyen 4.500mAh pil yer alacak benzeri duruyor. Telefonun nasıl tek ücretinin olacağı Daha bilinmezken bu modelin küresel pazara taşınmama olasiligi de bulunuyor.

oppo reno 5 pro PlusOppo Reno 5 Pro Plus 5Goppo reno 5 pro plus özellikleri

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir