Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Oppo uzayabilen ekran patenti ile heyecan yarattı

Oppo uzayabilen ekran patenti ile heyecan yarattı

Oppo’nun Çin’de aldığı patent şirketin kızaklı,  uzayabilen tek ekrana sahip tablet/telefon benzeyen tek aygıt üzerinde çalıştığını doğruluyor. Alınan patent uzunca vadede tek ürüne dönüşürse bu, akıllı telefon ve tablet pazarında kartların tekrar dağıtılması mananına gelebilir.

Oppo’nun tertemiz ekranı yüzde 80 oranında uzayabiliyor

Uzayabilen ekran patenti, fiziki olarak Daha önceki kızaklı telefonları anımsatıyor ama bu tertemiz kızak mekanizmasının arkasında katlanabilir ekranın saklı olması gören herkesi heyecanlandırıyor. 27 Şubat 2020 tarihinde alındığı alana çıkan patentin, kare tek yapıda olduğu ve en açık helinde yüzde 80 oranında büyüyebildiği görülüyor.

Oppo Esneyebilen Ekran

Uzayabilen ekran patentine ait görsellere baktığımızda muhtemel cihazın art yüzünde kamera ve flaş amaciyla ayrılmış olduğu olasılık edilen 3 delik ve tek yüzünde SIM ve SD kartlar amaciyla ayrılan kart yuvasının olduğu görünüyor. Ses ve güç butonlarının ise var patent çizimlerinde olmaması, şirketin bu patenti değişik tek mahsul amaciyla kullanacağı ihtimallerini de doğuruyor. İçe doğru katlanabilen bu ekran tasarımının ise fiziki olarak ince tek yerleşime sahip olması oldukça güç görünüyor.

katlanabilen ekranoppoOppo akıllı telefonOppo patentOppo uzayabilen ekran

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir