Ana Sayfa / Tekno Haber / Nolan’ın çok ilginç yeni filmi Tenet’in fragmanı yayımlandı

Nolan’ın çok ilginç yeni filmi Tenet’in fragmanı yayımlandı

Ünlü ve ödüllü filmlerin yönetmeni Christopher Nolan Tenet filminde yapmış yapacağını. Filmin fragmanı dün yayımlandı ve internet alemini kısa sürede şaşırtmayı başardı. Kalıplara sığmayan yapısıyla karşımıza çıkan yönetmenin Tenet filmi de tam bu kalıplara sığmayan yapısını yansıtan filmlerden olmuş. Peki, Tenet ne anlatıyor?

Christopher Nolan, Tenet filmi ile kafaları karıştıracak

Öncelikle Tenet fragmanı resmi olarak yayımlanmadan önce Fortnite’ın oyun içi konserlerinden birinde saat başı gösterilmek üzere meraklılarına izletildi. Fortnite ”Party Royale” ile oyun içinde canlı konserler veriyor ve şarkıcıların da dev simülasyonları oyunun içinde çok iyi entegre edilmiş oluyor. Fortnite ve Christopher Nolan arasında nasıl bir anlaşma var bilmiyoruz ancak film ilk kez orada gösterildi.

Fortnite, bildiğiniz gibi daha önce de popüler film ve bazı diziler ile kurduğu işbirliği ile dikkat çekmişti. Geçen yıl Star Wars ile anlaşma yapan Epic Games, Fortnite’ın içinde tıpkı Tenet gibi, Star Wars’tan bir video göstermişti. Ayrıca Marsmallow, Travis Scott gibi ünlü şarkıcılarla devasa konserler de vermişti. Travis Scott konseri ise 12 milyon kişiye ulaşmıştı.

Christopher Nolan Tenet-Tenet fragmani-tenet-ne-anlatiyor

Gelelim Fortnite içinde bu fragmanı kaçıranlar için yayımlanan resmi fragmana. Fragmandan görüldüğü üzere film aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çekiyor. Zaten oyuncu kadrosunda yer alan yıldız isimler de bu aksiyonun artmasında önemli etkenler. Boş rollerde, John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Michael Caine ve Kenneth Branagh yer alıyor.

Filmde bazı sahneler normalken bazı sahneler var ki kafaların karışmasına neden oluyor. Normal bir otomobil kovalamaca sahnesi izlerken kaza yapan aracın tam tersi yönde hareket ettiğini görüyorsunuz. Yani kaza oluyor ama aslında olmuyor. Kaza oluyor ve tersine dönüyor, taklalar atan araç bir anda eski haline dönüyor. Oldukça ilginç olan bu sahneyi başka benzer sahneler de takip ediyor.

Fragmanda bir sahnede atış talimi yapan baş karakterin sıktığı kurşunlar hedefe gitmek yerine ateşlendiğinde şarjördeki yerini alıyor. Bazı bölümlerde bu tarz tersine zaman akışının yaşandığı görülüyor. Bir dövüş sahnesinde ise yumruklar havada uçuşurken yere düşen ve silaha doğru durduk yere aşağıdan yukarı giden bir adam görüyorsunuz. Gerçekten de anlatması oldukça zor olan bu durumlar için Nolan, gerçekten de ayakta alkışlanmalı.

Film, normal plana göre 17 Temmuz 2020 tarihinde tüm dünyayla aynı anda gösterime girecek deniyor ama hala erteleme kararı gelebileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Christopher Nolan imzalı Tenet fragmanını merak edenleri aşağıdaki videoya bekliyoruz:

Christopher NolanChristopher Nolan TenetChristopher Nolan yeni filmiChristopher Nolan yeni filmi TenetDimple KapadiaElizabeth DebickiJohn David WashingtonKenneth BranaghMichael Cainerobert pattinson

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir