Ana Sayfa / Otomotiv / Nisan ayında sadece 197 adet ürettiler…

Nisan ayında sadece 197 adet ürettiler…

Reuters’ın haberine göre İngiltere’de nisan ayında üretilen oto adedi nihayet senelerin en düşüğü seviyesinde! Ülke genelinde toplamda olarak üretilen oto sayısı nisan ayında 197 adet olarak gerçekleşti, 2019 seneninde ise bu rakam 71 bin adet olmuş. Nisan ayında üretilen araç sayısının bu civarindan düşük olması evvel çeyrekte üretilen toplaminda araç sayısını da direk etkiliyor.

Ülke genelinde Yalnızca ani çok tesisin tekrar harekete geçtiği belirtiliyor. Ayrı olarak İngiltere’nin en hatri sayilir büyüklükte fabrikası var olan Nissan Sunderland fabrikasındaki etkinlik ise Daha başlamadı ve istikbal ay başlayacağı söyleniyor.

Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT) Başka bir deyişle Motor Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Mike Hawes, “Temel olarak kuvvetli var olan bu sektörün toparlanmasını hızlandırmak, yatırımları teşvik etmek ve işleri savunmak amaciyla hükümetin desteklerine ihtiyacımız var.” dedi.

AutoAnalysis firmasının tahminine göre senelik araç imalatı 870 bin seviyelerinde olacak. İngiltere’de finansal krizin yaşandığı 2009 seneninde 999 bin 460 adet araç imalatı gerçekleşmişti.

Corona İngiltere Nissan oto Sunderland

Sayfa Bulunamadı

Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

Geride bıraktığımız hafta Kaliforniya Valisi Gavin Newsom tüm dünyada ses getirecek bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçların eyalette satılmasını yasaklayacak. Environmental Protection Agency (Çevre Koruma Ajansı) ise yaptığı açıklamada bölgenin elektrik altyapısının bu kadar elektrikli otomobili kaldıramayacağını söylüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir