Ana Sayfa / Sosyal Medya / Microsoft bir platformun daha fişini çekiyor!

Microsoft bir platformun daha fişini çekiyor!

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, web üzerinden canlı yayın yapan kişilerin sayısı da oldukça arttı. Yayınlanan bu içerikleri izlemek içinse birçok platform mevcut. Bunlardan başlıca olanları ise Twitch, Mixer, YouTube Gaming ve Facebook Gaming platformlarıydı. ama Microsoft, tertemiz tek karar ile Mixer amaciyla kapatma kararı aldığını duyurdu.

Bundan sonraki süreçte Facebook Gaming ile ortaklık kuracaklarını söyleyen Mixer, mevzu hakkinda Bir takım açıklamalarda bulundu.

Microsoft tarafından Mixer amaciyla kapatma kararı alındı

Canlı yayın izlemek isteyenler amaciyla piyasada Bir hayli yayın platformu mevcut. Bunlardan başı çeken ise Amazon‘un sahip olduğu Twitch. Twitch’in derhal peşinden ise Facebook Gaming, YouTube Gaming ve Mixer benzeri hatri sayilir büyüklükte platformlar da kullanıcılar tarafından seçenek ediliyordu. ama Mixer, uzunca vakittir yerinde sayması ile dikkatleri üstüne çekmişti.

Platformu canlandırabilmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte anlaşmalar yapan Mixer, Shroud ve Ninja benzeri yayıncıları milyon dolarlar karşılığında kendisinin platformuna katmıştı. ama görünüşe bakılırsa, platformun canlanması amaciyla bu hamleler de yeteri civarindan olmamış. Mixer’in Twitter sayfasından yapılan tek duyuru ile birlikte, platformun kapatılacağı ve Facebook Gaming ile ortaklık kurulacağı açıklandı. Mixer kullanıcıları ve yayıncıları amaciyla de bazı kolaylıkların sağlanacağı belirtildi.

Mixer amaciyla alınan kapatma kararı ise Bir hayli kişiyi sinirlendirmiş durumda. Kullanıcıların hatri sayilir büyüklükte tek çoğunluğu, platformda var var olan hataların giderilmesi adina bunun benzeri tek atilim yapmayı seçenek ettikleri amaciyla Microsoft’u eleştirdi. Mixer ile partnerliği bulunan yayıncılar ise, Facebook Gaming’e geçtiği taktirde partnerliklerine ayni ritimde devam edebilecekler.

Konuyla alakalı tek İzah da Facebook Gaming‘den geldi. Atılan Twitter gönderisi ile birlikte, “Nerede yayın yaptığınız mühim değil, hayat üretmiş olduğunuz oyun içerikleri sayesinde dahada iyi.” şeklinde tek izahta bulundu.

Canlı yayın izleyeceğiniz vakit siz hangi platformu seçenek ediyorsunuz?

facebookmicrosoftmixerMixer kapatılma kararıMixer ve Facebook ortaklığı

Sayfa Bulunamadı

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Geçen hafta başlayan Facebook boykotu hareketi hızla büyüyor. Ardı ardına hatri sayilir büyüklükte firmaların platformdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir