Ana Sayfa / Teknoloji / MentalUP, yarı yıl tatilinde 5,5 milyon kez oynandı

MentalUP, yarı yıl tatilinde 5,5 milyon kez oynandı

Türk Telekom’un müessesesel girişim anaparası şirketi var olan TT Ventures ile ortağı olduğu MentalUP, üç haftalık yarı sene tatilinde 5,5 milyon sefer oynandı. 4-13 ıslak arası çocukların dikkat, hafıza benzeri zihinsel yeteneklerini geliştiren Türkiye’nin evvel oyunlaştırılmış eğitim platformu olduğu anlatilan platformun kullanıcı sayısı 100’den çok ülkede 6 milyonu aştı.

“MentalUP, ayrım oluşturan çalışmalarına ayni ritimde devam edecek”
Türk Telekom İş Geliştirme ve tertemiz Girişimler Direktörü Muhammed Özhan, uzaktan eğitim sürecinde MentalUP’ın vatan içindeki ve vatan dışındaki mühim eğitim kurumlarında kullanılmaya başlanmasına sevindiklerini belirterek, “Şirketin 2016’da PİLOT programıyla desteklediği ve dahada ardindan TT Ventures ile müsterek olduğu MentalUP, ayrım oluşturan çalışmalarına ayni ritimde devam edecek” dedi.

Uygulama, ekran bağımlılığı rizikonunu azaltıyor
Verilen bilgiye göre, oyunlaştırılmış eğitim platformu, hiçbir reklam muhtevası barındırmıyor. Pedagog onaylı tek uygulama var olan platformdaki oyunlar, akademisyenler ve şuurlu oyun tasarımcıları ile birlikte hazırlanıyor. hergün 20 dakikalık egzersiz uygulaması sayesinde ekran bağımlılığı rizikosu azaltılıyor. İçerisinde 100’den çok oyun ve egzersiz bulunan uygulama, nihayet tek senede 120 milyon sefer oynandı. Eğlenceli ve emin içerikleriyle, uygulama marketlerinde 4.8 puanla en sevilen eğitim uygulamalarından biri olarak belirtiliyor.

Sayfa Bulunamadı

Milli Uzay Programı’ndan tarihi hamle! Ay’a gönderilecek aracın ilk ateşlemesi başarıya ulaştı

Cumhuriyet'in 100'üncü yılında, Milli Uzay Programı kapsamında Ay'a gönderilecek insansız araçta kullanılması planlanan milli ve özgün hibrit roket motorunun ilk ateşlemesi yapıldı. Gerçekleştirilen testte söz konusu hibrit roket motoru ilk sınavını başarıyla geçti. Motorların tam performans gösterdiğini söyleyen Bakan Varank, "Hedefimiz 2023. Türk Bayrağı Ay ile buluşturulacak" ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir