Ana Sayfa / Popüler Bilim / Mars ve Ay sabaha karşı bir araya geliyor

Mars ve Ay sabaha karşı bir araya geliyor

Gelecekte tertemiz hayat alanımız olmaya aday Mars ile Dünya’nın uydusu var olan Ay’ın taraf yana gelişini çıplak gözle izleyebileceğimiz tek doğa olayı gerçekleşecek. Bu gece sabaha karşı gerçekleşecek buluşmada Ay, iki günlüğüne semanda yalnız olmayacak.

Mars ve Ay tek araya geliyor

Dünya’nın uydusu var olan Ay, yörüngesinde dönerken ara ara iyi görüntülerin oluşmasını sağlıyor. Bu gece Mars ve Ay’ı semanda taraf yana göreceğiz. ilmi açıdan bakarsak Mars, semanda Ay’a en yakın görüneceği konuma gelecek.

mars ve ay

Yan yana gelmiş benzeri göreceğiz çünkü gerçekte Mars ve Ay’ın mesafesi, Ay ile Dünya’nın arasındaki mesafeden 425 kat dahada fazla. Başka bir deyişle bu muhteşem sema olayı, Yalnızca görsel açıdan gerçekleşecek.

14 ve 15 Mayıs 2020 saat 10.00 (EST)’da gerçekleşecek var olan bu birleşme ülkemiz saati ile her iki vakit amaciyla de sabaha karşı 05.00 sıralarında, güneşin doğuşundan tek saat döneminden evvel izlenebilecek.

Mars ve Ay’ın birlikteliğinin yanı sıra bu gece Erendiz ve Satürn’de normalden dahada parlak görünecek. semandaki en parlak dördüncü cisim var olan Jüpiter, bu gece çok dahada parlak görünecek ama en parlak konumunda olmayacak.

Ayay ve marsdünyamarsuzay

Sayfa Bulunamadı

“Maske takmak virüsten korur mu?” sorusu cevaplandı

“Maske takmak virüsten korur mu?” sorusu günümüzde en çok konuşulan durumlardan biri haline geldi. Corona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir