Ana Sayfa / Güvenlik / Manchester United’a siber saldırı şoku!

Manchester United’a siber saldırı şoku!

İngiltere merkezli meşhur futbol kulübü Manchester United, tek siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Gerçekleştirilen saldırının oldukça karmaşık olduğunu belirten takım, hücum hakkındaki Bir takım detayları açıkladı. Siber güvenlik uzmanlarının saldırıya ait araştırmalara başladığı belirtildi.

Manchester United siber hücum ile karşı karşıya

Son vakitlerde Bir hayli futbol kulübünün siber saldırılara maruz kaldığını görüyoruz. Bunun birincil amacı, maçların aksatılması veyahut takımın aleyhine tek neticenin oluşması olarak olasılık ediliyor. Kulübün resmi açıklamasına göre bu “karmaşık” siber hücum amacına ulaşamadı. Siber güvenlik ile alakalı kaynaklarına güvendiğini belirten kulüp, yöneticilerin konuyla ilgilendiğini de ekledi.

manchester united

Bugün oynanacak var olan West Bromwich Albion maçının da bu vaziyetinden menfi etkilenmeyeceği haberi hayranları sevindirdi. mevzubahis siber saldırının oldukça karmaşık olmasının sebeplerinden biri hedefin Yalnızca Manchester United olmaması diye olasılık ediliyor.

Twitter’dan Alaattin Çakıcı’ya müdahale!

Twitter’dan Alaattin Çakıcı’ya müdahale!

Twitter, Alaattin Çakıcı’nın cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na baz alinarak tehdit ve perişan laf dolu paylaşımına müdahala etti.

Futbolun mühim simgelerinden biri vaziyete gelen kulübün bütün servisleri şu vakit kullanılabilir durumda. hücum ucuz atlatılmış olsa da yapılan izahlar konunun takip edileceğini tekrar ediyor. Servislerin akışının normal olmasının yanı sıra rastgele tek kullanıcının verilerinin sızdırılmadığı da gelen veriler arasında.

Manchester Unitedmanchester united siber saldırımanchester united siber hücum şokusiber güvenlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir