Ana Sayfa / Otomotiv / Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

WSJ’nin haberine göre EPA yöneticisi Andrew Wheeler tarafından valiye gönderilen mektupta, eyaletteki akım kesintilerinin şu anda dahi memleket genelinde rekor sayıda olduğu ve bu atılan adımla birlikte akım şebekesini ağırbaşlı tek tehdit altında kaldığı belirtildi.

Wheeler mektupta, “Kaliforniya’nın gittikçe yükselen kesinti rekoru, komşu eyaletlere akım amaciyla nihayet vakitte yaptığı taleplerle birleştiğinde şebekenin üzerindeki yük alana çıkıyor. tek de bu vaziyete ek edecek var olan elektrikli oto filosunu düşündüğümüzde bu akım ihtiyacını nasıl karşılayacağız(?) suali akla geliyor, Hem de bu erken ışıklarınızı açık tutun!” diye yazdı.

Wheeler mektuptaki yazdıklarına ekstradan valilik tarafından alınan kararın geçersiz olduğunu da belirtti. Wheeler, Kaliforniya sema Kaynakları heyeti ve EPA’nın onayı olmadan bunun benzeri tek karar alınamayacağını açıkladı. Ayrı olarak Trump idaresi 2019 seneninde Kaliforniya eyaletinin kendisinin araç egzoz emisyon standartlarını belirmede gücünü elinden aldığını da ekledi.

Valinin imzaladığı bu karar, elektrikli araçları destek vermek ve sera gazı emisyonlarını azaltmak amaciyla iddialı tek adım olduğunu söyleyebiliriz. Newsom, geçtiğimiz hafta yaptığı izahta bu imza adan kararın var var olan içten yanmalı motorlu otomobillerin elektriklilerle değiştirilmesini içermediğini, Yalnızca tertemiz oto satışlarını hedeflediğini belirtti. Vali Newsom, eyaletteki karbon emisyonunun yarısından fazlasının ulaşımdan kaynaklı olduğunu söyledi.

Çevre savunma Ajansı bölgenin akım altyapısının elektrikli otomobillerin sayısının artmasıyla bu vaziyeti kaldıramayacağının bugünden belli olduğunu açıklarken, valilik herkesin tek anda otomobillerini satıp akım motorlu araç almalarını gerektiren tek anlaşma yapılmadığını belirtiyor.

oto
nihayet güncelleme: 08:53 29.09.2020

Sayfa Bulunamadı

Anahtar değmeden 2.1 milyon kilometre yaptı!

Türk kamyon sürücüsü Serhat Mete'nin 2005 Scania R 420 model aracı, motoru bir kez bile açılmadan 2,1 milyon kilometre yol kat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir