Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?

İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?

Teknoloji’de devrimler ayni ritimde devam ederken iletişim hızını artıracak ve verimlilik sağlayacak tertemiz gelişmeler de sürüyor. Yıllardır beklenen 5G’ye evvel geçen memleket İsveç oldu, Stockholm, Malmö ve Göteborg’daki baz istasyonlarında 5G aktifleştirildi ve kullanıcılara sunuldu. Açıklamalara göre vatandaşlar 5G’den faydalanmak amaciyla ekstra ücret ödemeyecek.

5G NEDİR?

5G takriben olarak şu anda ki 3G’nin tam 25 katı hızlı Başka bir deyişle tek gbps hızında tek teknoloji olduğunu söyleyebiliriz. tek gbps web hızıyla tek gb veriyi 1-2 sn içinde indirebilirsiniz.

5G sayesinde akıllı telefonu kablosuz Wi-Fi bağlantısıyla TV’ye bağlayacak ve telefonda oynattığınız 4K filmi salondaki televizyonda izleyeceksiniz. Öte istikametten bunun için destur veren telefon hiç yorulmadan sizi tek GB/saniye hızında internete bağlayacak. Yalnızca sizi değil elbette. Akıllı Hanedeki bütün eşyaları, akıllı prizleri, akıllı lambaları ve bilgisayarları da internete bağlayacak.

5G teknolojisinin hedefi evinizdeki bütün cihazları, monitör ve televizyonları akıllı telefona bağlamak ve aynı zamanda tek GB/saniye ile internete girmenizi sağlamak. geçen ay düzen eden Mobil hayat Kongresi’nde şirketler bu hedeflerini açıkladılar.

hayat web İsveç Teknoloji Wi-Fi

Sayfa Bulunamadı

Jüpiter ve Satürn 800 sonra yakınlaşacak: 2020 kışı ve çifte gezegen için Google’dan özel doodle

Özel günleri doodle olarak kullanıcıların karşısına getirmeyi alışkanlık haline gelen Google, kış ve çifte gezegen buluşması özel görsel paylaştı. En son yaklaşık 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn, bugün yeniden yakınlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir