Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone’da maskeyle Face ID’yi çalıştırdık!

iPhone’da maskeyle Face ID’yi çalıştırdık!

Henüz Beta sürümünde var olan iOS 14.5 ile gelen tertemiz kalite sayesinde maske kullanırken Face ID ile telefon kilidini açmak artık mümkün. Sizler amaciyla bu özelliği deney ederek nasıl çalıştığını anlatttık.

iOS 14.5 sayesinde maske ile Face ID kilidini açtık

Pandemi süreciyle birlikte surat tanıma sistemlerinin işlevleri gittikçe azaldı. özellikle kalabalık ortamlarda maske çıkararak akıllı telefonlarımızın kilidini açmak riskli olduğu amaciyla Bir hayli kullanıcı parola kullanmayı seçenek etmeye başladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 14.5 Beta ile birlikte Apple Watch sahibi var olan kullanıcılar amaciyla tertemiz tek kalite sundu. Artık Apple Watch kullanıcıları, maske kullanırken surat tanıma özelliğini kullanarak ekran kilidini açabilecek.

Şirket, her ne civarindan sistemin çalışma prensibini açıklamasa da Bir takım analistler kullanıcıların göz bölgesini tanıyarak ekran kilidini açtığını belirtiyor. Bu özelliği deney etmek için Ayarlar menüsünde bulunan Face ID sekmesine girerek Apple Watch seçeneğini etkin faktörüz gerekiyor.

Apple Watch cihazınızı telefona yaklaştırdıktan ardindan telefonu yüzünüze bakacak şekilde çevirdiğinizde akıllı saatiniz titreyerek kilit bu Apple Watch ile açıldı uyarısı veriyor. Akıllı telefonunuzu uzaktan açmaya çalıştığınızda sistem bunun için destur vermiyor.

iOS 14. maskeiOS 14.5 Face IDiOS 14.5 Face ID maske

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir