Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 ve Pro satış tahminleri tutmadı!

iPhone 12 ve Pro satış tahminleri tutmadı!

iPhone 12 serisi 13 Ekim tarihinde Apple’ın online tanıtımıyla karşımıza çıktı. Tanıtım sonrası ailenin bu dört üyesinden iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, 23 Ekim tarihinde satışa sunuldu. iPhone 12 ve Pro satışları için resmi sonuçlar henüz açıklanmasa da Apple ve önemli analistler tarafından yapılan iPhone 12 satış tahmini tutmayacak gibi görünüyor.

Peki daha satışa sunulması üzerinden bir hafta geçen modellerden hangisi daha çok talep gördü? Bu sorunun cevabı için Apple parça tedariği önemli bir ipucu veriyor.

Hangi iPhone 12 modeli daha çok satış gördü?

Yeni iPhone modelleri her sene olduğu gibi bu sene de Apple Store mağazaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. iPhone 12 serisi satışa çıkmadan önce ünlü analist Ming Chi Kuo, iPhone 12 modelinin daha çok talep göreceğini öngörmüştü.

Kısa süre sonra Apple içinden gelen bilgilerde iPhone 12 modelinin daha fazla talep görmesinin beklendiği yönündeydi. Ancak satış rakamları henüz açıklanmasa da, iPhone 12 Pro modeli çok daha fazla talep görüyor gibi görünüyor. Bu talebin daha fazla olduğu gerçeği ise Apple parça tedariğinde gizli.

iphone 12 satış, iphone 12 pro satış, iphone 12 satış tahmini, iphone 12 pro satış tahmini, iphone 12 serisi

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Apple, LIDAR sensörü için kullanılan VCSEL çip üretimi için ek sipariş vermeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi LIDAR sensör, iPhone Pro modellerde kullanılıyor. Ancak bunlardan Pro Max henüz satışa sunulmuş değil. Pro Max modeli ise iPhone 12 Mini ile birlikte 6 Kasım tarihinde ön siparişe sunulacak. İki model 13 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

Henüz Ming Chin Kuo’nun tahminlerinin tutmadığını söylemek için erken olsa da, ünlü analist tahminlerini yenilemiş gibi görünüyor. Buna göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro satışları  birbirine yakın olacak yüzde 30 – 35 bandında seyredecek. Ünlü analistin iPhone Pro Max için yüzde 15 – 20, iPhone 12 Mini için ise yüzde 10 – 15 bandında bir satış yüzdesi tahmini bulunuyor.

iPhone 12 modelleri için ilginç satış tahmini!

iPhone 12 modelleri için ilginç satış tahmini!

iPhone 12 serisi salı günü tanıtılacak. Peki hangi iPhone 12 en çok satış görecek? Analistler daha modeller tanıtılmadan buna kafa yormuş.

iPhone 12iPhone 12 Pro Maxiphone 12 pro satışiphone 12 pro türkiye fiyatıiphone 12 satışiphone 12 serisiiphone 12 türkiye fiyatılidaryeni iphone modelleri

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir