Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 Pro’ya OnePlus 8 Pro şoku: DxOMark testi!

iPhone 12 Pro’ya OnePlus 8 Pro şoku: DxOMark testi!

iPhone 12 Pro ve DxOMark testi tek araya geldi. Ekran boyutu 6.1 inç var olan ve Super Retina XDR’a (2778 x 1284 piksel) ev sahipliği yapan bu modele A14 Bionic adli tek işlemci güç veriyor.

OLED ekran ile donatılan Pro sürümünün DxOMark testi oldukça dikkat çekti. 2,000,000:1 kontrast oranı ve 1200 nit parlaklığa civarindan çıkabilen ekran eşliğinde piyasaya sürülen bu akıllı telefonun tek kategoride OnePlus 8 Pro tarafından 22 puanlık tek fark yemesi oldukça şaşırttı.

iPhone 12 Pro DxOMark testi ile sınandı!

Bu testin ekran odaklı tek test olduğu duyuruldu. Ekran performansı ile alakalı Samsung S20 Ultra 5G’den art var olan iPhone 12 Pro’nun 87 nokta (genel puan) aldığı açıklandı. S20 Ultra 5G ise 89 puan ile 2. sırada.

Samsung Note 20 Ultra 5G de 89 puan almayı başarmıştı. Kendisi şu vakit amaciyla birinci sırada. Bu bağlamda iPhone 12 Pro’nun Yalnızca iki nokta ile liderlik koltuğuna oturamadığını görüyoruz. iPhone 11 Pro Max ise ekran performansı ile alakalı 84 puan ile taçlandırılmıştı.

iPhone 12 Pro DxOMark testi

DxOMark, Pro modelinin renk ve video ile alakalı iPhone 11 Pro Max’ten belli tek süre dahada iyi olduğunu ama bu ikilinin arasında çok hatri sayilir büyüklükte tek farkın olmadığını söyledi. iPhone 12 Pro’nun dokunmatik ekran özelliği hususunda 61 puan aldığı öğrenildi.

iPhone 11 Pro Max bu özelliği ile 57 puan almıştı. OnePlus 8 Pro ise bu konuyla alakali 83 puan alarak bu ikiliye ayrım atmayı başardı. Ekran ile alakalı en iyi kullanıcı deneyimi sunan telefonlar şu şekilde: Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (89 puan), OnePlus 8 Pro (88 puan), iPhone 12 Pro (87 puan) ve Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (87 puan).

iPhone 12 Pro DxOMark

Pro sürümünün parlaklık, kontrast, yumuşak ziya geçişleri, oyun ve güneş ışığı altında iyi tek görsel oluşturma benzeri mühim meselelerde iyi tek performans sunduğu öğrenildi. Kendisinin sarı renk tonunu yansıtmada, karanlık var olan mekânları aydınlatmada ve mavi ziya filtresinin parlaklığını yansıtmada randımanlı olmadığı da aktarılan veriler arasında yer alıyor.

Titreme meselesi da yaşadığı söylenen iPhone 12 Pro ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

AppledxomarkiPhone 12 ProiPhone 12 Pro DxOMark testi

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir