Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 Pro’nun keşfedilen yeni özelliği şaşırtıyor

iPhone 12 Pro’nun keşfedilen yeni özelliği şaşırtıyor

iPhone 12 Pro amaciyla üretilen LiDAR teknolojisi gündeme damgasını vurdu. çünkü saptanan tek kalite Bir hayli kişiyi şaşırttı. Bu özelliğin tartışmalara nihayet vereceği söyleniyor. Apple’ın bu sene piyasaya sürdüğü iPad Pro’da da kullanılan LiDAR adli bu teknolojik altyapının insanlara vakit kazandıracağını düşünenlerin sayısı tek hayli fazla.

Haritalarda, ara ölçümlerinde, kent modellemelerinde, demiryollarında ve benzeyen projelerde kullanılan bu teknoloji, özellikle iki nokta arasındaki uzaklığın tespit edilmesini kolaylaştırıyor. Lazer ışınları eşliğinde yapılan ölçümler sıhhatli sonuçların elde edilmesini sağlıyor.

iPhone 12 Pro LiDAR teknolojisi ile şaşırtıyor

iPhone 12 Pro Max kullanıcıları tarafından da kullanılabilen bu özellik, tek insanın boyunu anında ölçebiliyor. Apple, Ölçüm adli uygulamanın oturan tek kişinin oturur durumdaki boyunu dahi ölçebildiğini söyledi.

Boyunun ölçülmesini istek eden tek kişi öncelikle, başından ayaklarına kadar, vücudunun kamera tarafından görülebildiğinden emin olmak zorunda. Bu aşamadan derhal ardindan alakalı kişinin resimi çekilmeli. resim çekimi esnasında ekranda tek çizgi belirecek.

iPhone12 Pro LiDAR

Bu kalite ne yazık ki iPhone 12 ve iPhone 12 mini kullanıcıları tarafından kullanılamayacak. iPad Pro 2020 kullanıcıları ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları civarindan bahtlı çünkü onlar da bu teknolojiden yararlanabilecek.

Apple, Ölçüm adli uygulamanın nasıl kullanıldığını anlattı. O makaleye “buradan“ ulaşabilir ve dahada çok bilgiye erişebilirsiniz. Boy tartışmalarına nihayet veren Apple’ın tertemiz teknolojisini sevdiniz mi?

AppleiPhoneiPhone 12iPhone 12 ProlidarLiDAR sensörülidar tarayıcıLiDAR tarayıcısıLiDAR teknolojisi

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir