Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 Pro’nun beklenen DxOmark kamera puanı!

iPhone 12 Pro’nun beklenen DxOmark kamera puanı!

Kamera tarafında oldukça iddialı olan iPhone 12 ailesi için Apple özellikle LiDAR sensörü ile fark yaratmayı hedefliyordu ancak iPhone 12 Pro kamera puanı beklenenin altında kaldı. DxOMark’ın farklı şekillerde sınadığı telefonun kamerası, dördüncü sırada kendisine yer buldu. İlk sırayı kaptırmayan Huawei Mate 40 Pro, 136 puan ile birinciliğini koruyor. iPhone 12 Pro ise 128 puan ile dördüncü sırayı Xiaomi Mi 10 Pro ile paylaşıyor.

iPhone 12 Pro kamera puanı belli oldu

Biliyorsunuz Apple’ın iPhone 12 tarafında en çok iddialı olduğu konulardan birisi de kameraydı. Kamera tarafındaki testleri merakla bekleyenler için DxOMark puanı açıklandı. iPhone 12 Pro’nun arka kamerasını test eden ekip, özellikle video konusunda fazlasıyla iyi performans gösterdiğini söylediği telefonun yakınlaştırma noktasında beklenenin altında kaldığını söylüyor.

DxOMark fotoğraf konusunda telefonu 135 gibi yüksek bir puan ile onurlandırıyor. Video çekimi konusunda da 112 puan almayı başaran iPhone 12 Pro’nun en iyi olmaktan uzaklaştıran kamera özelliği ise yakınlaştırma kısmında oluyor.

iPhone 12 Pro kamera puanı

2x optik yakınlaştırma tarafında performansı beğenilmeyen telefonun, yakınlaştırma tarafında yalnızca 66 puan alabildiği görülüyor. Bu ise genel puanın düşmesine neden oluyor. Bu yine de belirtildiği kadarıyla iPhone 11 Pro Max ile kıyaslandığında daha yüksek oluyor ve DxOMark puanlarına bakıldığında en yüksek puanlı Apple cihazı olduğu görülüyor. Hatırlatmak gerekirse geçenlerde de iPhone 12 Pro’nun ekran tarafındaki becerileri de ortaya çıkmıştı.

iPhoneiPhone 12iPhone 12 ProiPhone 12 Pro kamera puanıiPhone 12 Pro’nun kamerasıiPhone 12 Pro’nun kamerası nasıl

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir