Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!

iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone modelleri hakkında her geçen gün farklı bir bilgi daha ortaya çıkmaya devam ediyor. Son bilgiler ise iPhone 12 çıkış tarihi konusunda bir araya geldi. Beklenen gecikmenin detayları bir yana, Apple’ın bu yıl iPhone 12 ile izleyeceği strateji hakkında da önemli iddialar ortaya çıkmış oldu.

iPhone 12 çıkış tarihi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Bloomberg tarafından iPhone tedarik zincirinden alınan bilgilere göre Apple’ın iPhone 12 modelini 2020’nin son çeyreğinden önce satışa çıkarması çok da mümkün görünmüyor. Bunun temel sebebi olarak pandemi sürecinin üretim tarafında oluşturduğu negatif etkiler gösteriliyor. Apple’a bileşen tedariği yapan Broadcom firmasının CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre tamamıyla bir gecikme olmaması da gündemde.

iPhone 12 çıkış tarihi

Yeni 5G iPad Pro özellikleri nasıl olacak?

Yeni 5G iPad Pro özellikleri nasıl olacak?

Yeni 5G iPad Pro modeli hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte şimdiye kadar bilinen tüm yeni 5G iPad Pro özellikleri hakkında detaylar!

Üretimin kesilmesinin söz konusu olmadığı, ancak iPhone modellerinin yıllık üretimleri gibi geniş çaplı bir üretimin yıl sonuna kadar toplarlanamayacağı ifade ediliyor.

Bu sorun karşısında Apple’ın izleyeceği stratejinin ise 2018 yılındaki ile benzer olacağı yönünde yeni iddialar gündemde. Hatırlatmak gerekirse Apple, 2018 yılının eylül ayında yeni iPhone XS ve iPhone XS Max modellerini resmi olarak duyurmuştu. Daha sonrasında ise Ekim 2018’de iPhone XR modeli tanıtılmıştı.

Bu da hem talepleri hem de üretimi farklı tarihlere geçiştiren bir strateji olarak kendini göstermişti. Apple’ın bu yıl da ikiden daha fazla iPhone 12 modeli tanıtması beklendiği hesaba katıldığında, ilk modellerin eylül ayında tanıtılması, sonraki modellerin ise ekim ya da kasım ayında tanıtılması gündemde olabilir. Bu durumda iPhone 12 çıkış tarihi, aslında pandemi öncesi beklendiği gibi eylül ayında gerçekleşmiş olabiliyor.

iPhone 12 siparişleri daha uzun bir süreye yayılabilir

Bir başka iddia ise üretim sürecindeki bu aksaklıklardan dolayı Apple’ın yeni iPhone modelini eylül ayında duyurması, ancak sipariş tarihlerini beklenenden daha gecikmeli yapması yönünde beliriyor. Normal süreçte Apple, yeni iPhone modellerini taanıttıktan sonra ön sipariş ile yaklaşık 1 aylık bir sürede ilk teslimatları tamamlıyor. Bu süre ülkelere göre daha da uzayabiliyor.

Apple’dan iPhone 12 ile yıllar sonra bir ilk!

Apple’dan iPhone 12 ile yıllar sonra bir ilk!

iPhone 12 çıkış tarihi ile ilgili yeni gelen iddia, Apple’ın yıllar sonra bir ilk ile karşılaşacağı anlamına geliyor. İşte tüm detaylar!

Nitekim şimdi de iPhone 12 tanıtım tarihi ile teslimat tarihi arasındaki sürenin uzatılabileceği iddiaları mevcut. Buna bir de iki farklı tarihte yapılacak farklı cihaz tanıtımları eklendiğinde, Apple’ın daha önceki yıllarla benzer bir strateji ile pandemi gecikmesini en az kayıpla atlatmayı planladığını söylemek mümkün olabiliyor.

İlerleyen günlerde Apple’ın yeni modelleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam edecektir. Nitekim özellikle çıkış tarihi konusundaki bu bilinmezlik, giderecek daha net bir hale gelmeye başlayacak gibi görünüyor.

AppleiPhone 12iPhone 12 çıkış tarihiiPhone 12 özellikleri

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir