Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 Mini’ye rakip geliyor: ZenFone Mini

iPhone 12 Mini’ye rakip geliyor: ZenFone Mini

Geçtiğimiz yıl akıllı telefon sektöründe durgun olan Asus, 2021 yılı için iddialı bir akıllı telefon çıkararak Apple’a rakip olmayı planlıyor. Şirketin bu yılın iddialı telefonu olması beklenen ZenFone Mini’nin piyasaya süreceğini duyurdu.

ZenFone Mini bu yıl piyasaya sürülecek

Xda’nın yayımladığı habere göre Asus’un bu yılki ana odak noktalarından birisi, küçük ama üst düzey özelliklere sahip olan bir akıllı telefon çıkaracak. Asus’un çıkacak olan bu akıllı telefonunun kod adı ZenFone Mini olup, ZenFone 8 serisinin en küçük üyesi olarak, Apple’ın 12 ailesinin en küçük telefonu iPhone 12 Mini ile yarışacağı belirtiliyor. Sızıntılara göre piyasaya çıkacak olan akıllı telefonun özellikleri, fiyatı ve kesin çıkış tarihi gibi bilgiler ne yazık ki belirtilmedi.

Zenfone mini

Asus‘un yeni çıkaracağı akıllı telefonu ile sektörde tutunup tutunamayacağı hakkında ne kadar talep olup olmadığını görmek ilginç olacak. Akıllı telefonlar, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde boyut olarak bir hayli büyümeye devam etti. Günümüzde akıllı telefonların çoğu 6 inç’in üzerinde ekranlara sahip. iPhone 12 Mini piyasaya çıkmasının ardından çok fazla hayranlık uyandırsa da, bu cihaz Apple’ın umut ettiği kadar iyi satılmadığı açıklandı.

akıllı telefonAndroidasusiphone 12 miniminirakipzenfone

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

iPhone’da maskeyle Face ID’yi çalıştırdık!

Henüz Beta sürümünde var olan iOS 14.5 ile gelen tertemiz kalite sayesinde maske kullanırken Face …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir