Ana Sayfa / Donanım / iPhone 12, iPad Air 4’ün gerisinde kaldı!

iPhone 12, iPad Air 4’ün gerisinde kaldı!

iPhone 12 ile iPad Air 4 AnTuTu testleri karşılaştırıldı. Kısa süre önce tanıtılan iPhone 12 ailesi bir çok özelliği ile ön plana çıkıyordu. Özellikle 5nm A14 Bionic işlemcisinden çok fazla bahsedilen cihaz, aynı işlemcili iPad Air 4‘ün gerisinde kalıyor.

iPhone 12 ve iPad Air 4 AnTuTu test sonuçları:

Apple, iPhone 12‘nin işlemcisini tanıtırken rakip cihazlardan yüzde 50 daha iyi olduğunu iddia ediyordu. Hatta yeni işlemcisi ile piyasadaki dizüstü bilgisayarların performansına meydan okuyacak kadar iyi olduğunu belirtiyordu.

Yapılan testlerde iki cihazda da aynı işlemci olmasına rağmen iPad Air 4‘ün sonuçları daha yüksek çıktı.

Ayrıca test edilen iki cihazda da aynı RAM yapılandırmasına sahipti. iPad Air 4, iPhone 12’nin sahip olduğundan yüzde 17 daha fazla bir genel puan elde etti. iki cihazda da aynı işlemci olmasına rağmen, iPad Air 4‘ün işlemcisi iPhone 12‘nin işlemcisinden yüzde 9,5 daha hızlı, yine iPad Air 4’ün GPU‘su iPhone 12’nin GPU’sundan yüzde 30 daha hızlı bir grafik performansı sunuyor.

iPhone 12‘deki A14‘ün performansının düşük olmasının sebebi, cihazdaki ısınma sorunlarını önlemek için küçük bir batarya kullanılması olarak düşünülüyor. Ayrıca iPhone 12 Pro Max,  iPhone 12 serisindeki diğer cihazlardan çok daha büyük bir bataryaya sahip olacağı için, bu listede iPad Air 4‘e yaklaşabilir.

Ek olarak iPad Air 4, iPhone 12 ve iPhone 11 Pro‘nun karşılaştırıldığı liste şu şekilde:

AnTuTuipad air 4iPad Air 4 AnTuTuiPhone 12iPhone 12 AnTuTu

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

RTX 3000 serisi ile rekabeti tek üst seviyeye taşıyan Nvidia’nın Ampere mimarisinin derhal peşinden tertemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir