Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iOS 14.2 Public Beta çıktı! Nasıl yüklenir?

iOS 14.2 Public Beta çıktı! Nasıl yüklenir?

iPhone 12 tanıtımının ne vakit yapılacağını Daha bilmediğimiz bu günlerde, iOS 14.2 Public Beta güncellemesi alana çıktı. Kısa tek vakit evvel Developer Beta ile gelen özellikler, Public Beta ile birlikte dahada geniş tek kitlenin kullanımına sunuluyor. tertemiz güncellemeyle ile gelen özellikler arasında Shazam uygulaması amaciyla yapılan güncelleme ön plana çıkıyor.

iOS 14.2 Public Beta çıktı!

Public Beta sürümleri ile Developer Beta sürümleri arasında teknik olarak tek ayrım bulunmuyor. Bu güncellemelerin beta olduğunu ve yükleme sonrası meselelerle karşılaşma ihtimalinizin hayli çok olduğunu unutmamanız gerekiyor. özellikle tek telefonunuz varsa iOS 14’ü görmek amaciyla acele etmemenizde yarar var.

iOS ile birlikte aynı zamanda iPad OS 14.2 Public Beta sürümü de yayımlandı. böylelikle iPad OS 14.2 ile gelen yenilikleri heyecan eden ama geliştirici olmayan kullanıcılarda bu tertemiz nitelikleri deneyimleyebilecek.

iOS 14.2 Public Beta sürümü nasıl yüklenir?

iOS 14’ün herkese açık geliştirici sürümünü yüklemek amaciyla buraya tıklayarak Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekiyor.

– Açılan sayfada Sign Up butonuna tıklayarak Apple hesabınız ile kayıt olmalısınız. dahada evvel kayıt yaptıranlar ise Sign In bölümüne tıklayarak giriş yapabiliyor.

ios 14.2 public beta, ios 14.2, ios 14, ios 14 beta
– Karşınıza çıkan sözleşmeyi onay ettikten ardindan iOS bölümüne tıklamanız ve Get Started başlığı altında bulunan “enroll your iOS device” linkine tıklamanız gerekiyor.
– dahada ardindan Install Profile kismindan Public Beta profilini indirerek cihazınıza kurmanız gerekli.
– İşlemleri başarıyla bitirdikten ardindan Ayarlar > genel > Yazılım Güncelleme bölümünde Public Beta sürümünü göreceksiniz.

Yukarıda belirttiğimiz üzere yanlislar ile karşılaşma ihtimaliniz hayli yüksek. Public Beta’yı yükledikten ardindan iOS 14’e tekrar dönmek istediğinizde cihazınıza iTunes üzerinden art yükleme yapmanız gerektiğini anımsatmak isteriz.

iOS 14.2 Public Beta özellikleri

Geliştirici sürümünde olduğu benzeri Public Beta’da da Shazam uygulamasını Kontrol Merkezi’ne ekleme seçeneği eklenmiş oldu. Bu sayede 2017 seneninde Apple tarafından satın alınan uygulamanın iOS ile dahada iyi entegre olması sağlanacak. Shazam bildiğiniz benzeri etrafınızda çalan müziği tanıyabilen tek algoritmaya sahip.

iOS 14.2 Developer Beta çıktı! İşte özellikleri!

iOS 14.2 Developer Beta çıktı! İşte özellikleri!

iOS 14.2 Developer Beta hemide nitelikleri ayni vakitte da Shazam desteği ile gündemde. tertemiz sürümde dikkat çeken özellikler neler?

14.2 Public Beta sürümü yasamsal ara amaciyla de mühim tek güncelleme aldı. bunun için göre büyüteç uygulamasına iki kişi arasındaki mesafeyi ölçen kişi idrak etme özelliği geliyor. böylelikle görme engellilerin yasamsal mesafeyi ayarlaması bu kalite sayesinde kolaylaşacak.

ios 14.2 public beta, ios 14.2, ios 14, ios 14 beta

Yeni güncelleme ile birlikte müzik çalmadığında dahi dinlemek isteyebileceğiniz ve nihayet çalınan albümleri listeleyen, denetim Merkezi amaciyla tekrar tasarlanmış Şimdi Yürütülüyor pencere özelliğiyle karşımıza çıkacak. Ayrıca 14.2 Public Beta, AirPlay amaciyla tekrar tasarlanmış tek arabirim sayesinde çok sayida AirPlay iki özellikli cihazın müzik çalmasını kolaylaştırıyor.

14.2 Public Beta ile gelen tertemiz nitelikleri nasıl buldunuz? eğer güncellemeyi yüklediyseniz deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

iOSios 14ios 14 özellikleriiOS 14.2 Developer BetaiOS 14.2 Developer Beta özellikleriios 14.2 public betaios 14.2 public beta özellikleriiOS güncelleme

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir