Ana Sayfa / iOS / iOS 13.6 Jailbreak gelebilir! Yeni açık bulundu

iOS 13.6 Jailbreak gelebilir! Yeni açık bulundu

iOS 13.6 Jailbreak sürümü için bekleyenleri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. iPhone kullanıcıları, “tfp0 açığı” olarak bilinen bir açık sayesinde dün yayımlanmış olan bu yeni sürüm üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilecek.

iOS 13.6 Jailbreak sürümü ne zaman gelecek?

Bir önceki sürümde bulunan hataları ortadan kaldıran ve Apple News uygulamasını tazeleyen Apple; macOS 10.15.6, watchOS 6.2.8 ve tvOS 13.4.8 güncellemelerini de yayımladı. Böylece Apple ekosistemi bir kez daha yenilendi.

Dijital anahtar (CarKey) ve Belirtiler gibi farklı özelliklere ev sahipliği yapan en güncel iOS yazılımı, yerini kısa bir süre sonra iOS 14 yazılımına bırakacak. Eylül ayına az bir süre kala bir “tfp0” açığının ortaya çıkması dikkatleri başka yöne çekti.

iOS 13.6 Jailbreak

Elbette bu açığın bulunması iOS 13.6 Jailbreak yazılımının geleceğini garanti etmiyor. Zira tam teşekküllü bir Jailbreak sürümü geliştirmek için geliştiricilerin tespit edilen bir açık ile nereye kadar ilerlenebileceğini öngörmesi gerekiyor.

Bilindiği üzere daha önce “UnC0ver” ekibi tarafından geliştirilen ve sağlıklı bir şekilde çalışan iOS 13.5 Jailbreak sürümü gündeme gelmişti. Bu yazılım, bütün iPhone ve iPad modelleri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

iOS 13.6 Jailbreak sürümü

Bunun dışında “Checkra1n” isimli bir ekip de iOS 13.6 yazılımının kırılması için kollarını sıvadı. Eğer bu ekip başarılı olursa en güncel iOS sürümünün bütün iPhone ve iPad modellerinde çalışan bir Jailbreak versiyonunu görebiliriz.

Kullanıcı adı “_simo36” olan bir Twitter kullanıcısı, iOS 13.6 yazılımının onu zorladığını belirten bir ileti paylaştı. Zira bu kullanıcı, “tfp0” isimli açık sayesinde yazılan ve iOS sürümlerini değiştiren kodu iOS 13.6 yüzünden baştan yazmak zorunda kaldığını söyledi.

iOS 13.6

iOS 13.6 Jailbreak sürümü için henüz bir tarih verilmedi. Önümüzdeki eylül ayında tanıtılması beklenen iOS 14, bu yazılımı gölgede bırakacak gibi duruyor. iOS kullanıcılarının çoğu genellikle yeni sürümlere odaklanıyor.

iOS 13.6iOS 13.6 güncellemesiiOS 13.6 JailbreakiOS 13.6 Jailbreak çıktı mıiOS 13.6 Jailbreak sürümüiOS 13.6 tfp0tfp0 açığı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir