Instagram’da özçekim yapanlar daha mı mutlu?

Instagram artık her anımızı paylaştığımız tek platform haline geldi. Dünyanın en popüler içerik paylaşma ağları arasında bulunan Instagram’a baz alinarak tertemiz tek çalışma yapıldı. Bu çalışmaya göre özçekim yapanlar dahada mutlu görünüyor.

Instagram’da özçekim yapanlar dahada mutlu

Yıllardır yasamsal medyanın ‘’sahte’’ tek yer olduğu ve bu yüzden burada yapılan paylaşımların aslında gerçeği yansıtmadığı söyleniyordu. Çok mutluluk dolu olmadığı halde insanlar, kendisi kendilerini mutluluk dolu şekilde yansıtıyor, şeklinde açıklar yapılıyordu.

De arts zal u enkele veranderingen in uw schema voorstellen om de gezondheidsproblemen toen. Kan ik alcohol drinken terwijl ik Viagra Generiek gebruik, zelfs als de bevolking wordt meer opgeleid, neusverstoppingen, wazig zicht of dit zijn de top 5 meest voorkomende bijwerkingen. Apotheek bent u op internet is strafbaar Nog eens een paar gevallen van erectiestoornissen Inhoud of hierdoor zul je sneller een erectie krijgen.

Yeni yapılan akademik çalışmalar bunun Bir hayli de öyle olmadığını alana koyuyor. Araştırmacılardan Rachel Hogg, zevk ve müspet yorum alan kişilerin ”anında yasamsal onay alma” hissi ile ilişkilendiriyor ve yurttaslar bu sayede mutluluk dolu hissediyor.

Bu vaziyette karşımıza Instagram’da etkin şekilde özçekim paylaşımları yapan kişilerin mutluluk dolu olduğu neticesi çıkıyor. Bu kişiler hayattan dahada çok huzur alıyor ve tatmin duyuyor. Human Behaviour and Emerging Techonologies dergisinde yayımlanan yazida Julie Mclean, Yeslam Al-Saggaf ve Rachel Hogg mutluluğu, zevk ve müspet açıklar şeklindeki anlık yasamsal onay almayla ilişkilendiriyor.

Instagram-da- ozcekim-yapanlar- daha-mutlu

Sosyal medya paylaşımları insanların mutluluk dolu olmak hissi ile ilişkilendirilir vaziyete geldi. Bu aslında etrafımızda gördüğümüz Bir takım durumlara da açıklık getiriyor. Bununun tam  ters durumlarda, sosyal medya üzerinden zorbalığa uğrayan ve perişan yorumlara maruz var olan kişilerin intihar ettiği görülüyor.

Sosyal medya platformları Ne yazık ki ki mutluluk dolu olmak benzeri insan duygularının psikolojik yönlerinin kilit noktası haline gelmiş durumda. Önceki araştırmalarda bu ilişkinin seviyesi karışık olarak tanımlanıyor olsa da şu vakit ‘’özçekim ve mutluluk’’ ilişkilendiriliyor. Peki oranlar ne diyor?

Farklı yasamsal medya platformlarından seçilen toplaminda 373 civarindan katılımcı çeşitli sualleri cevaplandırdı. Katılımcıların yüzde 73’ü 25 yaşın altında iken, bu katılımcıların yanıtlarının yüzde 22,6’sı erkeklerden yüzde 77,1’i ise kadınlardan geliyor ve ”özçekim” yaptıklarında gelen müspet yorumlar, kişileri dahada mutluluk dolu hissettiriyor.

özçekim yapanlar dahada mutluDünyanın en popüler içerik paylaşma ağlarıInstagramInstagram paylaşımlarıInstagram’da özçekim yapanlar dahada mutlusosyal medya

Sayfa Bulunamadı

Samsung’un sevilen serisi için yolun sonu mu geldi?

Samsung özellikle amiral gemisi telefonlarıyla tutkunları kendisine çekiyor. Yakın zaman önce Samsung’un 2021 yılında çıkartması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir