Ana Sayfa / Sosyal Medya / Instagram alışveriş özelliği test edilmeye başlandı

Instagram alışveriş özelliği test edilmeye başlandı

En çok kullanılan ve dünyanın en hatri sayilir büyüklükte yasamsal medya platformlarından tek tanesi var olan Instagram, uzunca müddettir Bilinen alışveriş özelliğini hayat çapında teste açtı. Instagram alışveriş özelliği nedir?

Instagram alışveriş özelliği test edilmeye başlandı

Mayıs ayında duyurulan alışveriş sekmesinin çok az sayıda hayat çağında testlerine başlandığı Facebook tarafından duyuruldu. Instagram Shop sekmesiyle birlikte, kullanıcılar markalardan ve içerik üreticilerinden ani çok dokunmayla alışveriş yapabilecekler. tertemiz alışveriş özelliği, hareketler sekmesinin yerini alacak.

instagram alışveriş özelliği instagram shop

Şu anda kalp ikonuyla bulunan Hareketler kısmı, bu test nihayetinde alışveriş ikonuyla yerini değiştirecek. Hareketler özelliği kalkmayacak, akış ekranının sağ üstüne veyahut profil sayfası üzerinden erişilebilecek.

Instagram Shop’a ulaşan kullanıcılar takip ettikleri marka veyahut kategorilere göre filtreleme özelliğine sahip olacak. Alışveriş içinde görüntülenen ürünlerin tamamı Instagram Shop üzerinden satın alınabilir vaziyette olmayacak. İsteyen markalar, kullanıcıları kendisinin web sitelerine yönlendirebilecek.

Tüm özelliklerin bu sene içinde kullanıcılara sunulması beklense de Daha net tek tarih yok. Instagram yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen testlerdeki neticeleri Alışveriş özelliğini nasıl şekillendirecekleri ile alakalı değerlendireceklerini belirtti.

facebookIG ShopInstagramInstagram alışveriş özelliğiinstagram shop

Sayfa Bulunamadı

Microsoft bir platformun daha fişini çekiyor!

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, web üzerinden canlı yayın yapan kişilerin sayısı da oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir